Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » MILC tapasztalatok? Érdemes...

MILC tapasztalatok? Érdemes Dslr mellé?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy van-e valakinek ezzel tapasztalata. Harmadik gépnek érdemes venni olyan helyzetekre, ha nem akarnám magammal vinni a tükrös gépet?

Tükrös után mennyire kielégítő a használata és a képminősége? (kereső hiánya, beállítások elérhetősége, stb).


2015. márc. 9. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

HARMADIK gépnek? Semmiképp.

Ha jó minőségű képeket akarsz, ugyanannyit bele kell ölnöd, mint egy DSLR rendszerbe és megfelelő objektívekkel már nem is lesz olyan kicsi. A Sony A7 sorozata mondjuk jó, de azok félmilliós vagy drágább gépek. A többi a tükrös után kissé bénácska lesz.

2015. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nincs tapasztalatom a témában, de hozzád hasonlóan szerettem volna nagy gép mellé egy MILC-et. Sok utánaolvasás, meg kipróbálás után még mindig az a gondom, hogy továbbra is magammal kéne vinni legalább 1 csere obit, ráadásul egyelőre elég borsos a jobb objektívek ára. Az egész MILC szett összegéből pedig kijön egy Canon G1X 2, vagy egy Panasonic LX100, ami képminőségben talán picit elmarad, viszont kapsz egy sötétben is használható, kis méretű gépet.
2015. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket. Én is attól tartok, hogy tükrös után nem fogom szeretni. De pl. nyaralásnál nem szívesen vinném ki a tükrös gépet a homokos strandra, ugyanakkor jó lenne pár használható kép a gyerekről. Objektíveim már vannak, Canon milc-re rá lehet őket tenni, ha jól néztem.

Arra gondoltam, hogy egy Canon M + 22mm pancake esetleg jó lenne. Az a páros méretben nem lenne túl nagy, és APS-c szenzoron nem is lenne annyira széleslátó.

Van még egy régi Fuji kompaktom, lehet, hogy akkor elviszem azt, csak akkor le kell mondanom a RAW képekről. Nehéz visszalépni, ha már megszokta az ember a tükröst.

2015. márc. 11. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!