Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Segítségetek kérem! Milyen...

Segítségetek kérem! Milyen objektivet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Nikon D3200 kamerám, amin leszeretném cserélni az objektivet.

Sajnos én nem találok olyan oldalt ahol utána tudnék nézni, így remélem ti tudok nekem segíteni.


Nikkor AF-S VR Zoom 70-300mm f/4.5-5.6 G IF-ED


Erre az objektívre gondoltam. Van benne képstabilizátor?Véleményetek erről az objektivről?

Pozitív és negatív kommenteket is kérek.



2015. márc. 12. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezzel az obival is csak sivatagi napsütésbe vagy folyamatosan állványrol fogsz fotozni.


mihez kéne? tuti hogy kell 300mm? A nagy átfogású objektiveknek már több rosszoldala is van a megfizethető kategóriában.

2015. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Előszőr is köszönöm a választ.


Amit én fotózni fogok:

-tájkép

-akt

-közeli és távoli képek

-portré


Igazából nem tudom, hogy melyik lenne jó. De ha van ötleted azt szivesen meghallgatom'

2015. márc. 12. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nemrég vettem D3300-at, két obival, egy 18-55-össel és egy 55-300-assal. Sokáig vaciláltam az 55-200-as és az 55-300 as között, és nem bántam meg, hogy a nagyobbat választottam.


Az általad említett 70-300-as obi elég drága, bár "csúcsteljesítményűnek" írják a fotoplus oldalán, nem biztos, hogy annyival jobb lenne.


Itt a leírása: [link]


Nekem ilyen van: [link]


Valamint a lenshero oldalon össze is tudod őket hasonlítani: [link]


Sokat elmond a válasz: "LensHero is not aware of any important advantages of the Nikon AF-S VR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED vs the Nikon AF-S 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR."

2015. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

-tájkép

-akt

-portré


Ezek egyikéhez sincs szükség ilyen átfogásu zoom obira

A tájképhez (panoráma) pont ellenkezőleg: kb 18-22mm-eres objektiv kéne.

Akt és portré fotozáshoz kb 35-100 mm közt valami.


-közeli és távoli képek


Ezalatt nemtudom pontosan, hogy mit értessz, de ez az obi nem egy kifejezett makro objektiv (Minimum Focus Distance: 1.5m) szóval minimum 1,5 méterre kell lennie az alanynak tárgynak hogy fokuszálni tudj rá...


Az objektiv fényereje (4.5-5.6) eléggé lecsökkenti a felhasználási lehetőségeket.


Nekem volt 1 haosnló paraméterű obim de canonba, és kb sose tudtam értelmesen használni. csak nagy napsütésbe vagy folyamatosan állványról.


De ha szempont a távolra látás, akkor ja. Oda jó lenne. ha nyaralás közben le akarsz fotózni egy fát a szemközti hegyoldalba..

2015. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egy külföldi oldalon olvastam róla es ott azt írta, hogy tökéletes tájkép, portré készítésére is. De akkor pont ellenkezőleg. Értem.

A közeli és távi képre azt értettem, hogy pl egy hegyet a távolban. A közeliben pedig ugye a macro képre gondoltam.



Utána fogok olvasni akkor rendesen. Köszönöm az ötleteket.

2015. márc. 12. 11:36
 6/7 A kérdező kommentje:

Ehhez mit szóltok?


Nikon AF-S DX 18-70/3,5-4,5 G IF-ED

2015. márc. 12. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:

természetesen lehet vele tájképet is fotozni de nem panorámát, minél feljebb mész mm-ben ugye annál közelebb hozza a dolgokat. makrózni is tudsz vele ha 1,5 méterről fotozol le valamit 300mm gyujtotávolsággal, de portréhoz szinte tuti h ez nem ajánlott

A másik amit irtál már sokkal inkább használhatóbbnak tűnik arra amit akarsz.


olvasd el ezt hátha segít:

[link]

2015. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!