Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek első DSLR gépnek...

Szerintetek első DSLR gépnek megfelelő a Canon EOS 700D? Milyen objektíveket ajánlotok hozzá? (természet fotózás, események beltéren-kültéren)

Figyelt kérdés

Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro

Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III

Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II (OEM)

Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II (OEM)


Ezek a típusok közül ki melyiket ajánlja a fenti hobbifotózáshoz? Köszönöm a válaszokat előre is.



2015. márc. 15. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom hogy jobban menj rá az alacsony fényerőre, és inkább olyan obikat vegyél többet amiknek kisebb az átfogása, elsőre vegyél valami jofajta 18-55öst

aztán ha ugyérzed hogy szükséged van másra akkor valamit 55-150 közt szintén jó fényerővel, és igy tovább. szerintem a jó fényerő nagyon fontos. ha fotozást nem hagyod abba akkor nagyon sokáig megmaradhat, nem kell lecserélned se. inkább csak bővíteni a tárat :)

2015. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"természet fotózás, események beltéren-kültéren"

Ezzel körülbelül lefedted az elérhető objektívek 99%-át a nagylátószögtől a nagyon-teleobjektívekig.


Ne haragudj, de tipikus amatőr kérdés, és sajnos megválaszolhatatlan.


Miért? Nos, természetfotozás alatt mégis mit értünk? Tájkép? Nagylátószög. Madarak, vadak? Teleobjektív. Bogarak, virágok? Makró. És mi van az eseményekkel? Jellegtől függően az is igényelhet nagylátószöget, kis- vagy nagytelét, vagy valamit a kettő között. Vannak esetek, amikor fontos a fényerős objektív, és van, amikor nem számít.


Ha becsületesen meg akarnám válaszolni a kérdésedet, akkor felsorolnék 4-5 objektívet kb. két-három millió forint értékben. Nem lennél vele kisegítve. Egyrészt azért, mert kétlem, hogy az anyagi kereted ezt lehetővé tenné (bár nem adtál meg ilyen jellegű kikötést), másrészt mert - már ne haragudj, de valószínűleg - fogalmad sem lenne, mikor miért melyikre van szükséged.


Maradjunk annyiban, hogy vedd meg a kétobis kitet (18-55 és 55-250), és ha nem unod meg 1-2 éven belül a fotózást, sőt neadjisten még fejlődgetsz is, akkor már úgyis tudni fogod, mire lesz legközelebb szükséged.

2015. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja és még valami a fix gyujtotávolságú objektivek is nagyon jók lehetnek.
2015. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Első válaszolónak: Úgy döntöttem, hogy kitben veszem meg a 18-55-el, hát már pár éve fotózgatok, de eddig csak bridge gépem volt

Második válaszolónak:Elnézést! Tényleg nem írtam konkrétabb információkat, hogy milyen téren szeretném használni...a természet fotózásnál a vadakra gondoltam, a kül-és beltéri eseményeknél a szülinapok-, esküvők-, bálok-ra szeretném... Tudom ezek a kritériumok is nagyon bő csoportba tartoznak.

Köszönöm a kielégítő válaszokat! Akkor marad a 18-55 és az 55-250-es objektív.

2015. márc. 15. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt tudsz maximum rászánni az objektívre?
2015. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Maximum 150-200 ezer forint.
2015. márc. 16. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!