Miike kérdése:

Hogy tudom módosítani az exponálás értékét egy Canon EOS 400D esetében?

Figyelt kérdés
A kézi könyv szerint a manuális, tehát "M" módban az AV+- gomb nyomvatartásával, és a függőleges tárcsával (amivel ugye leginkább a záridőt és a rekszt lehet állítgatni) tudom szabályozni. Csakhogy. M módban egy gomb lenyomásával -ami a gép hátsó oldalának jobb felső sarkában lelhető fel, amivel kicsinyíted a megjelenített képet is- beállította -2 -re. Innenstől kezdve hiába rekeszelek, hiába állítgatom az ISO-t, minden kép sötét. A kézikönyv szerinti eljárással, amint fent írtam a rekesz értéket tudom változtatni, az a -2es érték pedig "beragadt", így a manuális módnak lőttek.

2015. márc. 29. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

He? Mi van? Exponálás értéke? Függőleges tárcsa?


Jóember, mit szívtál? Én is kérek!


Ha az expozíció kompenzációra gondolsz, akkor esetleg próbáld visszaállítani nullára. Mondjuk az AV+/- gomb és a jobb felső sarokban lévő másik gomb - amivel nagyítod a megjelenített képet is - nyomkodásával.


Ha ezzel megvagy, akkor javaslom egy (két, három) kezdőknek szóló leírás elolvasását, hogy tisztába kerülj az alapfogalmakkal. Ezután a géped manuálját is olvasd el újra.

2015. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú, mit kapok én még ezért egy szakmai fórumon... Tény, hogy 1-2 fogalommal nem vagyok tisztában, elvégre csak 2 hónapja vagyok DSLR tulajdonos, azelőtt sosem volt a kezemben ilyen masina. (Villámokat bezzeg már tudok fotózni. :D )
2015. márc. 29. 23:41
 3/8 A kérdező kommentje:
M módban az Exposure szintje automatikus, ha a záridőt, ill. a rekeszt babrálom. Továbbá, ha fényes pontra fókuszáltam az expo szintje felugrott +2 re, ha sötétre, akkor meg -2re. A kézikönyvem speciel angol nyelvű, ott exposure compesation szerepel. Kicsit összekutyultam a szavakat. Exponálni nem más, mint lőni egy képet. Talán a kérdésem érthetőbben hangzott volna, ha azt írom bele: expo szintjét. Azért köszi, hogy válaszoltál. :)
2015. márc. 29. 23:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Az expokompenzaciot ugy tudod nullara allitani, hogy atkapcsolsz rekesz- vagy zarido-elovalasztasra.


Manualis modban ertelemszeruen nem, mert nincs funkcioja.


Ami olyankor csuszkal, az azt mutatja meg, hogy a gep altal kalkulalt helyes axpohoz kepest alul vagy tulexponalt lesz-e a keped.


De a problemat meg mindig nem ertem. Logikus, hogy egy adott rekesz es zarido mellett a vilagosra ellott kep alulexponalt, a sotetre lott meg tulexponalt lesz.


Szoval mi a problema tulajdonkeppe

2015. márc. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
n?
2015. márc. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én szerintem az a problémája, hogy megnyomta a * gombot, ami rögzíti az expó értékeket, és ezért nem tudja állítgani.

De ha lősz egy képet, akkor ez a rögzítés megszűnik, és állíthatod megint. Ne nyomd meg a "a gép hátsó oldalának jobb felső sarkában lelhető fel, amivel kicsinyíted a megjelenített képet is" gombot, mielőtt exponálsz. Miért akarod azt megnyomni?

2015. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: Rátévedt az ujjam. Semmi másért. Na most már tudom, hogy nem érdemes nyomkodnom. több képet is lőttem beltéri fényben, a szoba valamely pontjára de a -2es szint megmaradt, mindaddig, míg le nem fotóztam a laptopom kijelzőjét, na az segített. Mielött megnyomtam volna azt a gombot, ami angol nevén: AE lock/FE button teljesen mindegy volt, mit fotóztam, nem volt egy képem sem sötét... Azóta arra is rájöttem, hogy AV ill. TV módban is tudom állítgatni az "expokomp."-ot. A kézikönyvben viszont az M módban is lehetséges, de ez alighanem nyomtatási hiba.
2015. márc. 31. 01:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Megvan annak a gombnak is a feladata és a haszna, csak tudni kell, mikor. Bár ismereteim szerint csak egy kioldás erejéig tartja az értékeket.

Miután M-ben az időt és a rekeszt is állíthatod, az expó korrekciónak nincs értelme.

2015. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!