Hogy lehet okostelefonnal szép, éles képeket csinálni?

Figyelt kérdés

htc desire x-em van, barátomnak ugyanilyen telefonja volt, ő gyönyörű, éles képeket tudott csinálni vele, én valamiért nem. telepített valami alkalmazást rá, szerintem, de már nem emlékszik mi volt, és nem igazán akar segíteni. szóval a kérdés az lenne, hogy mi lehetett, és mit javasolnátok? (műkörmös vagyok, a munkáimról szeretnék normális képeket csinálni)

bocsánat ha rossz kategóriába írtam :)



2015. ápr. 1. 11:30
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:
80%

Lehet, hogy koszos a lencse, vagy nem jók a fényviszonyok.

Szerezz be egy normális fényképezőt! Egy alsó kategóriás, de jó gép is szebb képeket csinál, mint a legtöbb telefon.

2015. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Iphonom ugyanolyan jo fotokat csinal mint annak idejen a digitalis fenykepezogepem. A gepet mar nem is hasznalom, pedig csak 2 eves.
2015. ápr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
próbáld meg azt, hogy változtatsz a beállításokon, fényviszonyokon, esetleg keresgélsz google play-en egy féynképező appot hátha azzal jobb lesz.
2015. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a lencse tiszta, fényviszonyok kiválóak, mivel a munkámhoz sok fény kell, különben én sem látnám rendesen, nappal a szabadban sem jobbak a képek, az összes beállítást végignéztem, de nem jobb máshogy sem.

körülnézek a play áruházban, hátha. konkrét alkalmazásra gondoltam, hátha valaki jártas ilyesmiben. van digitális fényképezőgépem, de nekem is ugyanolyan képeket csinál, mint a telefon, másikat pedig nem szeretnék venni, mert egyébként nem használnám, és nincs annyi bevételem még, hogy ilyen extra kiadásokat megengedjek magamnak :/

2015. ápr. 1. 17:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt Desire X-em, és ahogy emlékszem, botrányos képeket készített. Szóval valószínűleg jobban járnál egy olcsó kompakttal!
2015. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

úgy egyébként nincs bajom a kamerájával, lehet normális képeket csinálni vele, a bajom az, hogy nem adja vissza a munkáim "szépségét", pontosságát. És mint írtam, lehet ezzel plusz egy app-al sokkal élesebb képeket is lőni... De, akkor atfogalmazva a kérdést: tudtok jól működő, bevált alkalmazást android rendszerre, ami sokat javít a képek elessegen?

annyit nem ér az egész, hogy vegyek plusz egy fényképezőgépet a meglévő mellé.

2015. ápr. 3. 04:35
 7/13 anonim ***** válasza:
De ha van egy fényképeződ, akkor miért nem azt használod?
2015. ápr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
olvass vissza... írtam, hogy ugyanolyan, mint telefonnal.
2015. ápr. 11. 15:03
 9/13 anonim ***** válasza:
A fényképező is olyan képeket csinál, mint a teló? Pedig még a legolcsóbb kompakt is jobb eredményt kellene, hogy produkáljon. Próbáld meg úgy, hogy az ISO-t 100-ra (vagy a lehető legkisebbre) állítod, és rávakuzol arra, amit fényképezel! Tanácsos mindezt minél messzebbről tenni, tehát használd az optikai zoomot! És akkor valószínűleg határozottan jobb végeredményt kapsz, mintha a telefont használtad volna.
2015. ápr. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
na, ezt most próbálgatom is, de a vaku miatt alig látszik bármi, nélküle meg életlen. Esetleg priviben tudnál segíteni? biztos vagyok abban, hogy nem mondasz butaságot, és én vagyok most béna :)
2015. ápr. 12. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!