Olvasgattam fórumokon és nézegettem tesztképeket tetszik is a dolog, mégis megkérdem: megéri régi objektíveket venni modern dslr vagy milc gépre?

Figyelt kérdés

Ha vennék gépet, akkor ezekben gondolkodom: Sony SLT-A58 és a Fujifilm X-A1. Sony-ra jók a minolta af obijai, fujira tudtommal szintén jók a régi fujinon lencsék.

Megéri pl. egy méregdrága új fix helyett egy régi af vagy manuális szintén fix minolta lencse (sony-ra)?


2015. ápr. 23. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl. a Canon vonalon egész komoly kultúrája van már ennek a témának. Kérdés, hogy a gép mennyire produkálja magát rendszerobjektív nélkül.
2015. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de pl. Canon 1200D-t nem akarok venni (árban ezekhez van közel) mert az tényleg belépő dslr nekem nem tetszik a képminősége. A sony-é jobb.
2015. ápr. 23. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tőled függ, hogy akarsz-e vele babrálni. Mihez vagy szokva?

Én vettem egy régi manuális lencsét, hogy majd jó lesz. Két héttel később el is adtam, mert nekem nem jött be. Biztos szép képet csinál, de semmi kedvem nem volt a manuál fókusszal szórakozni. Két kép erejéig még érdekes volt, de utána meguntam. Én ahhoz vagyok szokva, hogy lenyomom a gombot és tökéletes a fókusz (lehet beszólni, hogy nem is fotózás az ilyen).


Témától is függ. Ha virágokat fényképezel, azok nem szaladnak el, ráérsz beállítani a fókuszt, egy autóversennyel már rosszabb eséllyel indulsz.

2015. ápr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, bár én pont azért szeretné venni ilyen gépet és régi obit mert szeretném kipróbálni digitálison is, anno próbálgattam analóg Canon Eos 300-on de drágára jön ki a próbálkozás ezért felhagytam vele. De vannak mf minolta obik is, és olcsóbbak azért gondoltam rá. Meg már 10 körül vannak fixek is, 1.7, 1.8-as fényerővel.
2015. ápr. 24. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez tény. Vegyél egy használt gépet, próbáld ki, hogy bejön-e. Előre úgysem tudod.

Sokan használnak régi obikat (mert tetszik nekik, vagy nincs pénzük másra), én csak annyit tudok mondani, hogy nekem nem jött be.

Ha megszoktad egy L-es obi fókuszrendszerét, utána ritkán akarsz másokpercekig manuál fókusszal babrálni.

2015. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem manuál fókuszt hanem af-t akartam írni, na hogy vannak jó af objektívek amik jók sony-ra is adapter nélkül, és szép rajzuk van, és a videóképessége is jó a sony-nak.

Használtan nem szeretnék venni, csakis újat garanciásan amit én "avatok" fel, csak legyen meg a rávalóm...

sajnos sokan csak úgy kapnak dslr-t aztán csak porosodik vagy villognak vele, más meg örülne egy olyannak ha használhatná/kihasználhatná.

2015. ápr. 24. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!