Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Zenit 11 filmes kameránál...

Zenit 11 filmes kameránál hogyan tudom ebben az esetben beállítani a megfelelő záridőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most kaptam egy zenit 11-es filmes tükörreflexes kamerát. A fénymérőjét nem is használom, mert az előző tulaja mondta, hogy nem pontos.

Van egy telefonos applikáció iPhone-ra, amit sokan ajánlanak Pocket Light Meter a neve. Abból áll az alkalmazás, hogy a kamera segítségével /nem értem, hogy mi alapján/ állapítja meg, hogy egy adott fényérzékenység és blende mellett milyen záridőt kell használni.

Leteszteltem a Sunny 16 szabály alapján és elvileg jól mért.

A problémám tehát a következő. Napfényes időben szeretnék tág blendével fotózni egy személyt. De iso 200-as filmnél f.2 blendenyílással 1/6000 másodperces záridőt javasol, de a zenit 11-en viszont csak 1/500 mp-s záridő állítható be. Vagy most csak a fotózni kívánt téma "fényereje" számít, tehát amire fókuszálok?

Leszögezném, hogy amatőr fotós vagyok, nem értek hozzá nagyon.



2015. ápr. 25. 14:17
 1/4 A kérdező kommentje:
És helios 44m 35mm-es objektívje van.
2015. ápr. 25. 14:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Hihetsz az alkalmazásnak, túlexponált lesz a kép ha f2-vel fényképezel ebben az esetben. Ez így butaság hogy annak a fényereje amire fókuszálsz... láttál már világító embert? :) a fénymérés lehet spot, mátrix és középre súlyozott.

Napfényes időben kevés lesz hozzá az 1/500 a lényeg az.

F3.5 már talán jobb választás.

2015. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2015. ápr. 26. 09:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel ragaszkodnál az F2-höz, a megoldás egy ND szűrő.
2015. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!