Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha már olcsó okostelefonok is...

Ha már olcsó okostelefonok is tudnak HD videót készíteni, a drága térfigyelő kamerák képein miért nem látszik semmi?

Figyelt kérdés
Persze, láttam 360 fokos tűéles térfigyelőkamerát, de most a maradék 90%-ról beszélek.

2015. máj. 8. 09:49
1 2
 1/12 Tengor ***** válasza:
Például, mert a HD felvételeket tárolni is kell valahol?
2015. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az olcsó telefon tud HD felbontásba videózni, még a minősége lehet szar, és kivétel nélkül az is.

Felbontás =/= minőség.


De most nézem a térfigyelő kamerákat, és már 7000-ért kapsz olyat, ami tud 720p-be videózni, szóval alaptalan a kérdés.

2015. máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most találtam: [link]
2015. máj. 8. 10:32
 4/12 anonim ***** válasza:

Mert az olcsóbb HD kamerák csak 1-2 napig tudják az adatokat tárolni, a hatalmas adatmennyiség miatt.

Nekem kevés pénzem volt rá, de vettem kamera rendszert, nem HD, 360 p-s de a felvételeket 2 hétig őrzi meg.

2015. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Miért lenne alaptalan a kérdés? Éppen ellenkezőleg, még inkább érvényes.

Miért haszontalan vackokat használnak (bankok!!!), ha a HD kamerák sem lennének drágák. A terabyte-os merevlemezek világában a rögzítés sem lenne probléma. Valós ok a linkelt cikkből sem derül ki. Azon kívül, hogy hülyék, nem tudok semmit felhozni.

2015. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tengor ***** válasza:

Mennyi bankrablás, automata kifosztás történt mostanában hazánkban? Gyanítom az utóbbi 5 év eseményeit össze lehetne számolni a két kezemen (vagy max a lábaimat is használva). Mennyit vittek el? Legfeljebb pár milliót. Mennyibe kerülne lecserélni a bankoknak a kamera rendszereiket? Ne 3 kamerában, 1 TB-os HDD-ben meg egy rögzítőben gondolkozz, hanem egy komplett infrastruktúrában, úgy bank épületenként, mint teljes rendszerben.

Ha megérné nekik cserélni megtennék, de valószínűleg a saját pénzügyeiket jobban átlátják, így arra jutnak, hogy jó a régi.

2015. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

na igen, sztem is a szimpla hülyeség játssza a legnagyobb szerepet.


egy benzinkutas haverom panaszkodott h náluk elég sokszor tankolnak úgy h utána gyorsan elhúznak és képtelenség elkapni őket mert autópálya lejárata mellett vannak, és én is kérdeztem tőle, hogy és a rendszám? erre azt mondja, ne vicceljek már, olyan szinten ..ar a kamera, hogy a rendszámot se igazán lehet kivenni, csak úgy jó eséllyel tippelni, arcokat meg főleg nem (de persze a jól felkészülteknek ez se lenne gond, hiszen alap, hogy lecserélik a rendszámtáblát .... csak azért mégis vicces tényleg, hogy olyan baromi jól be van kamerázva minden egyes sarok és cm, aztán kb semmi se látszik :DD)

2015. aug. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tengor jól írja, ez egy egyszerű költség-haszon elemzés. Ha egy cégtől évi 50 millát lopnak, akkor nem éri meg 100 millát költeni a védelemre.


Ehhez tartozik még az is, hogy a bankrablók sem hülyék (vagy akik hülyék azokat elkapják a mostani felvételek alapján is), mennyivel lennénk előrébb, ha a maszkos bankrablóról penge éles HD minőségű felvételek lennének?

2015. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Belekapaszkodtatok a BANKRABLÁS szóba, holott ez csak egy példa. Egy trafik vagy egy kisbolt vagy BÁRMI megfigyelőkamerája is többnyire ilyen szutyok, sokszor mutogatnak a tévében felvételeket és közlik, hogy a képen látható paca a körözött személy. Lehet, hogy én nem NAGY rendszerekben gondolkodom, de ne feledkezzünk meg akkor a kicsikről sem. Milyen érv szól az egyetlen kamerával megfigyelt kisboltok esetén az értékelhetetlen vacak használata mellett, mikor minimális és egyszeri többletköltséggel használhatókat is alkalmazhatnának. Miért kellene egy ilyen felvételt 2 hétig vagy tovább tárolni, egy rablás esetén elég az utolsó félóra is.

Profi szemmel bizonyára a végtelenségig lehet érveket találni a jó minőségű rendszerek ellen, de amatőr szemmel én csak az elmosódott vacak képekkel illusztrált körözési felhívásokat látom hétről-hétre a híradókban meg a neten és nem tudok nem bosszankodni rajtuk.

2015. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kisboltokra hatványozottan igaz, ami a bankokra. Elvisz a rabló ócska 50-100ezer forintot, és 1-2 tényleg peches boltot leszámítva a több tízezer hazai kisbolt 99.99%-át ez tényleg nem is érinti. Szerinted minek beruházni kamerába? Ott még jobban számítana az a 100-as amit el kellene költeni erre, mellesleg a kisboltokban is igaz, ha lenne normális kamera, akkor mindenki jobb álcázásban menne, és semmit nem érne, hogy maszkos emberekről van HD felvétel.
2015. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!