Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A kettő kompakt fényképezőgép...

A kettő kompakt fényképezőgép közül melyik lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthonra egy olcsó, átlagos használatra való kompakt fényképezőgépet. Nem akarok sokat rászánni, 20-25 ezer ft-ot max.

Eddig egy Nikon Coolpix S2800-as volt a befutó, de most elgondolkodtatott egy akció.

Most akciósan 20 ezer ft-ért hozzá lehetne jutni egy Agfaphoto Selecta 16-os géphez. Erről lenne szó: [link]

A Nikon pedig ez: [link]


A linkeknél szerepelnek a tulajdonságaik. Sajnos én annyira nem értek a fényképezőgépekhez, így csak azt tudtam leszűrni, hogy az Agfaphoto már-már egy bridge gép, nagy optikai zoom-al, és ami talán fontosabb, manuális állítgatási lehetőségekkel. (Egyik ismerősöm szerint ez jó dolog, ha esetleg később kicsit komolyabban el akarok merülni a témában). Viszont video felvételt csak VGA felbontáson tud. Ja, és 4 elem működteti. :)


A Nikon ezzel szemben teljesen automata, de HD videót készít, nagyobb felbontású képet csinál (5152x3864), és aksi "hajtja".


A két gép tulajdonságait összehasonlítva szerintetek melyik a jobb vétel? Tud annyival többet az ismeretlenebb márka, hogy megérje ennyi pénzért azt választani?

Vagy esetleg tudtok más (új!) gépet ajánlani ennyi pénzért, ami jobb választás?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.



2015. máj. 29. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Agfafoto fényképező annyit ér mint amennyibe kerül. Nem szép képeket készít (max. akkor jó, ha nem nagyítasz bele a képbe, de a színek szépek). Valamint ha nem adnak hozzá legalább 1-2 év garit én biztos nem venném meg.

Állítom 20-25 ezer ft-ért még ha van is rajta manuális úgyse használnád ki és nem is lenne értelme mert nem.

Szóval vedd a Nikont.

2015. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Nikont vedd meg! Fele annyiba kerül, és nem tartom kizártnak, hogy jobb, mint a másik.
2015. máj. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényeg, hogy most egy árban vannak, mindkettőt 20 ezerért el lehet hozni. Ezért nem tudok dönteni.
2015. máj. 30. 08:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Már az elején leírtam a választ. Az én Sony DSC-H2 gépem ami 2006-os jobban bízok benne és szebb képeket készít és ugyanúgy VGA-ban videóz. Akkor miért vennél egy technikailag elavult és valószínű pocsék képet készítő gépet? (Az első válaszban azt írtam szép képe van de kevertem egy másikkal)
2015. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt a videót ajánlom, bár ez csak leméretezett képekból álló videó: https://www.youtube.com/watch?v=SE40cfG59Mw
2015. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem olvastam el elég figyelmesen! De akkor is a Nikonnal jársz jobban!
2015. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 acelsziv ***** válasza:
Írod: Nem értesz hozzá. LS mit akarsz vele csinálni? Mert hobbikattingatásra a Nikon tökéletes. És normális felbontású videókat csinál. Ha meg bele akarsz mélyedni a fotózásba akkor se agfát vegyél. Inkább Nikon Bridge valamivel többért.
2015. júl. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!