Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sony SLT A58 fényképezőgépem...

Sony SLT A58 fényképezőgépem miért exponál háromszor egymás után? Többi a leírásban.

Figyelt kérdés
Van egy Sony SLT Alpha 58 fényképezőgépem. Még elég új, nincs sok tapasztalatom vele. Valamiért egymás után háromszor exponál (legalábbis olyan hangot ad ki) mikor lövök vele egy képet. Hiába három exponációs hangot ad ki, csak egy képet készít. Ki van kapcsolva a HDR és sorozatfelvétel is. Próbáltam állítgatni, hogy kitaláljam miért csinálja. Szerintem ez nem hiba csak valamiért így készíti a képeket. Talán, hogy össze illessze őket és szebb képet kapjunk... nem tudom. Érdekelnének a vélemények azoktól, akik sejtik miért csinálja ezt.

2015. jún. 10. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig csak az lehet, hogy expozíció sorozatot készít.
2015. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

normál módban (keresővel) használod, vagy live view-ban a hátsó LCD-t használod? SLT gépeknél nem tudom, hogy van, de a tükörreflexesek live view-ból fényképezésnél előbb visszacsukják a tükröt, aztán felnyitják fényképezéshez, majd visszacsukják és felnyitják, hogy visszatérjenek live view módba, szóval ez indokolhatja a több kattanást


ha expozíció (vagy normál) sorozat volna, akkor nem csak egy kép készülne. ha a HDR, multi expo, vagy más több képet kombináló üzemmód nincs bekapcsolva, akkor ez elég furcsa viselkedés. kérdezz meg róla egy márkaboltot, vagy márkaszervizt

2015. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. Közben kiderülth (eddig nem figyeltem)hogy csak "intelligens +" módban csinálja ezt. Azt írja, hogy azért csinálja, "hogy gyönyörű képet kapjunk". Érzésem szerint inkább a Manualt fogom használni...
2015. jún. 11. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!