Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használt DSLR gép vásárlásakor...

Használt DSLR gép vásárlásakor mit érdemes nézni, illetve kérdezni?

Figyelt kérdés

Most fogom megvenni életem első DSLR gépét, használtan.

Ha odamegyek, és lövök pár próbaképet akkor mit érdemes rajta nézni, kérdezni? (gondolom expo-számra rá kell kérdezni meg ilyenek..) Nikon D40-ről van szó.


2015. jún. 13. 12:55
1 2
 1/11 ThodEE GoD ***** válasza:

Használt gép vásárlása:

A fotótechnikában nem kell félni a használt termék vételétől. A DSLR-ekben egyedül a zárszerkezet számít kopó alkatrésznek. Ezek már a belépő kategóriában is ki kell, hogy bírjanak 50.000 expo-t, de nem ritka 100.000+ expós belépő váz sem.

Az alábbi dolgokat nézzük meg használt készülék vásárlásakor:

1. Külső szemrevételezés: Nem baj, ha kopott, karcos egy váz. Főleg a felsőbb kategóriás, magnéziumötvözetből készülő gépek bírnak sokat, de egy belépő váz sem papírból van. Ettől függetlenül a repedés, törés arra utal, hogy az eszköz nagyobb pofont kapott az élettől. Ebben az esetben nem lehet tudni, hogy a belsejében milyen egyéb károk keletkeztek, így csak nagyon jó ár esetén érdemes megvenni az ilyet.

2. Bajonett állapota: vizsgáljuk meg, hogy könnyen, akadás nélkül felmegy-e rá az objektív. A csatlakozóknak épsége is fontos!

3. Gumi részek állapota: Idővel a gumi borítás megnyúlhat. Ezek leginkább csak zavaró dolgok, és a cseréjük is megvan pár ezer forintból, de remek alkualap lehet.

4. Kereső, mattüveg, szenzor tisztasága: a garanciális vázakat ugyan a szakszerviz ingyen tisztítja, de a keresőbe bejutó szennyeződések eltávolítása már bizony fizetős mutatvány. Ezért egy homogén, világos felületről készítsünk tesztképet erősen rekeszelt (mondjuk f16) objektívvel.

5. Hotpixelek kiszűrése: Hosszabb expozíciós időnél a szenzoron bizonyos pixelek kiéghetnek. Ez pongyolán fogalmazva akár természetesnek is tekinthető. Pár pixel esetén nincs ezzel gond. A szerviz is kimappingolhatja és szoftveresen is eltüntethető. Összességében nem katasztrófa, de szintén érv lehet a készülék árának kedvező irányba való terelésében. :)

6. Vakupapucs és egyéb érintkezők: lehetőség szerint vigyünk magunkkal rendszervakut, usb kábelt, és teszteljük, hogy minden külső perifériával való kapcsolat rendben megvalósul.

7. Expo szám: a géppel készült friss képből kiolvasható az expo szám. Ellenőrizzük, hogy a hirdetésben szereplővel megegyezzen! Ha nem stimmel, akkor más turpisságok is lehetnek a háttérben.

8. Papírok, doboz: ezek hiányában jogosan merülhet fel az emberben, hogy a váz esetleg törvénytelen módon jutott a jelenlegi tulajdonosához. Ilyen estben ellenőrizzük a gép sorozatszámát az alábbi oldalakon: regisztrald.hu, loptak.hu, index fórum!

Ha lopott, semmiképp ne vegyük meg, még ha kedvező áron is lenne! Mindenki örülne, ha ily módon kerülne elő az elveszettnek hitt felszerelése.

2015. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ThodEE GoD ***** válasza:

Mennyit szánsz rá? Én D40 ér már nemigen adnék pénzt, inkább D3000-D3100 be gondolkodj, persze ez az én véleményem és attól is függ mire szeretnéd használni.


Nemtudom milyen állapotban van a cucc:

[link]

Ugyan ilyen obikat D3100 el 100k ért árulok.

2015. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
válaszoló: az a hirdető csak a vázat plusz egyik obit max adja annyiért, nem a packot, tuti nem... ha meg igen akkor meg már szanaszét van mindegyik
2015. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ThodEE GoD ***** válasza:
Ezzel a linkel akarták megmagyarázni hogy drágán árulom a cuccaimat... Ezért irtam nemtudom milyen állapotban van ;)
2015. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pont ezt a hirdetést néztem. Drága ennyiért ez a szett?
2015. jún. 14. 02:31
 6/11 ThodEE GoD ***** válasza:

Ha valóban ad mindent akkor elméletileg nem drága, inkább furcsán olcsó.

18-55 VR reális ára 15-20k

55-200 VR reális ára 38-45k

D40 árát nem ismerem, de ebben az esetben olyan mintha ingyen adná a vázat az obikhoz :O Vagy jó fogás és szerencsésen kifogja ennyiért az ember vagy valaminek véres a torka csak nincs leírva :/

2015. jún. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem a DSLR gépet kell nézni
2015. júl. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Amúgy az micsoda???
2015. júl. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen ennyit agyalni, amúgy meg minek válaszolni rá, én is minek írok nem tudom már több mint egy hónapja rá csak megvette tán a kérdező? Ha meg nem akkor nem kell is venni ilyen gépet.
2015. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megvettem, csak teljesen kiment a kérdés a fejemből :)

A linkelt gépet vettem meg. 10.000 expo, teljesen jó az egész, annyi volt a baja hogy a kisobin a díszcsík kezdtt feljönni de orvosoltuk. Azóta már kb. 1000 expoval bővült ez a szám :)

2015. aug. 9. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!