Canon 600-as gepre, amin 18-55-ös objektiv van, hanyas napellenzöt vegyek? (Mint pl:EW-85, EW-75 stb)

Figyelt kérdés
2015. jún. 24. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Napellenzőt nem a gépre, hanem az objektívre veszel.


Az objektív használati utasításában megtalálod, melyik tipus való hozzá.


(A gyájtótávolság nem elég, az nem határozza meg pontosan az objektív tipusát. Olyan, mintha azt kérdeznéd, 65 lóerős autóhoz milyen tipusú hengerfejtömítést vegyél...)

2015. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De a 18-55-re inkább ne is vegyél napellenzőt. Forog az eleje, így csak teljes palást jó rá, a 18 mm miatt pedig ez még APS-C-n is nagyon vékony lesz, maximum mechanikai védelemre jó. Arra meg ott az UV szűrő.

Mit vársz tőle, hogy mit fog adni?

2015. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget írni, de a Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM frontlencséje emlékeim szerint nem forog el.


Ezért is írtam, hogy amíg nincs meghatározva a pontos tipus, felesleges találgatásokba bocsátkozni.

2015. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat!.Azert gondoltam,hogy kellene napellenzö,mert sokat fenykepezek,nyaron vizparton,es nem szeretnem ha megserülne az objektivben valami,vagy a gepben!Olvastam,hogy javasoljak ra.Mivel nem vagyok egy müszaki zseni,ezert lehet nem igy nez ki egy szakszerü kerdes,de örülök,hogy megertettetek!(az autokkal kapcsolatban pedig barmit mondasz elhiszem):))Üdv:Agi (EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS II)
2015. jún. 24. 18:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem, a 18-55 STM valóban ez első olyan kit, aminek nem forog az eleje.
2015. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A hozzászólás többi részét viszont tartom: sokkal jobban jár egy UV szűrővel, ha nagylátó objektívet akar védeni.
2015. jún. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A napellenző nem arra szolgál, hogy bármi ellen védje, megóvja a gépet (bár esetleg megmentheti a sérüléstől, ha odacsapod valamihez), hanem hogy meggátolja a nem kívánatos fény bejutását, ezáltal szebb eredményez(het).


Objektív védelmére általában egy UV-szűrőt szoktak használni, párezres tétel, a frontlencsét érő behatások ellen védhet. Azonban csak minőségi darabot szabad venni, a gagyi ront a képen.


Az objektívedhez való napellenző tipusa EW-60C, érdemes eBay-ről kínait rendelni, semmivel nem rosszabb, csak tizedannyiba kerül.

2015. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a hasznos valaszokat!
2015. jún. 24. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!