Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A külső MIC csatlakozásos...

A külső MIC csatlakozásos camcordereknél mégis milyen aljzat van? Milyen MIC csatlakoztatható hozzá?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, bár beszéltem az egyik márkaképviselet szakemberével és neki se volt fogalma, tehát ezek után már nem csodálkozom semmin.


Szóval adott egy kis handycam, külső MIC csatlakozási lehetpőséggel, annyit tudni, hogy jack-aljzat van ehhez, de mégis stereo vagy mono jack dugó csatlakoztatható ide?


Nagyon nem mindegy sztem, hát ha netán stereot teszek bele, holott mono az aljzat, pont a testhez fog érni a második meleg pont.

Viszont nem teljesen értem, mert az oké, h a beépített MIC stereo, de amiket árulnak külső MIC-et ezekhez, azok nagyrészt ugyan nem stereok (az más kérdés, hogy esetleg stereo jack a végük, és mindkét meleg pontra rákötik ugyanazt a szálat). A legprofibb MIC-ek is egyértelműen mono jack-ben végződnek (még a szimmetrikus is azzá alakul), szóval nekem ez teljes káosz.


Szerintetek? Vagy valaki próbálta már ezt konkrétan?


pl:

[link]



2015. aug. 2. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Sztereó. Dughatsz bele monót is, nem lesz baja. Túlkombináltad.
2015. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de ne viccelj, ha bele dugok mono jack-et, hát az pontosan zárlatot fog csinálni, hát a második meleg pont összeér a testtel (amennyiben az aljzat stereo persze) !!


nem értelek ...

2015. aug. 2. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Össze fog érni. Némítja az egyik csatorna bemenetét. No és akkor mi van? Semmi.
2015. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De ha leküzdhetetlen a technikai szempontból indokolatlan averziód, használhatsz hozzá megfelelő átalakítót.
2015. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hogy mi van? pl búgás, zúgás ... ilyesmi. szal nem értem, miért látod ezt ilyen egyszerű kérdésnek, bár igazad van, egyszerűbb lenne, ha a gyártó maga megadni a pontos műszaki paramétereket ...
2015. aug. 2. 18:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha egy bemenetet rövidre zársz, az nem okoz zúgást, sőt némítja azt a csatornát. Nincs bemenő jel. Erősítők saját zajának mérésekor például kötelező ez.
2015. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

jó hát én sajnos zúgást tapasztaltam, de oké, tegyük fel, csak némítja. na de és az miért lenne jó nekem? hát pont nem szeretném némítani egyiket se! (de tényleg nem értem ám, hogy a + és - összeérintése miért nem zárlat ...)


jó akkor másképp kérdezem: hogy tudnám kideríteni netán méréssel (multiméterrel), hogy mono vagy stereo jack?

2015. aug. 3. 06:43
 8/10 plasztik@ä ***** válasza:
3,5 mm jack ajzat. ha monot raksz oda akkor csak monot rögzít és nem esz zárlat.
2015. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

oké de 3,5 mm milyen jack aljzat? mono? stereo? sajnos továbbra se értem, de oké, lassan feladom.


további kérdés, hogy látok igen drága mono mikrofonokat és pedig stereo jack dugóval. na most akkor ezt hogyan dugja be az ember meg hova? h

2015. aug. 3. 19:01
 10/10 A kérdező kommentje:
ilyen nincs. 2 napja beszélek (napi többször) A Márkaképviselettel is, a márkaszervízzel is, és a leghalványabb fogalmuk sincs semmiről, úgy néznek rám, mintha kínaiul beszélnék. de még azt se tudták megmondani, hogy mennyi fps-sel rögzít a cam, nemhogy a mikrofon jellemzőit. csak tippelték, hogy 90% elektret MIC kell oda, de hogy külső tápos vagy már az aljzat ad-e tápot neki, na erre elkezdik, hogy ne vicceljek, hát ilyen mélységű ismeretei senkinek nincsenek, és nem vicc, a gyártói honlapon se találok semmit, a legrészletesebb manualban se.
2015. aug. 7. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!