Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Cannon EF 50 mm 1:1,4 objektiv...

Roberto304 kérdése:

Cannon EF 50 mm 1:1,4 objektiv, EOS 700D fényképezögépre szerelve f 2,8 érék alatt borzasztó életlen és szemcsés képet produkál. Tudna e valaki megoldást erre a problémára?

Figyelt kérdés
Ugy vettem észre hogy nem mindég pontos az AF,állvánnyal sem.

2015. aug. 5. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen objektív... [link] itt is láthatod, nem csak neked olyan a kép. Megoldás, hogy másik objektívet veszel, vagy használod legalább f4 fölött, bár így meg értelmét veszti a fényerős obi, de egyébként is, ennyit ezekről a híres drága és "jó" obikról...
2015. aug. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos ez van nálam is,sőt kevés fénynél még sokkal rosszab.Szeretem az elmosódott hátteret,de ilyen minöségromlásnál nem éri meg.
2015. aug. 5. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem gondoltál még arra, hogy esetleg megmutasd egy szrvízben? Lehet, hogy valami baj van vele, mert én nem tapasztaltam ilyet az enyémnél.


Egyébként ez még nagyon messze van a híres drága obitól. Egy lépés felfelé az 50mm 1.8 után.

2015. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és mitől szemcsés? Mit értesz ez alatt? Zajos a kép? Mert akkor lehet, hogy csak nem jól állítod be a gépet, aztán azért nem lesz jó az eredmény. Egy zajos kép persze hogy nem éles.
2015. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem néhány képet

[link] iso 400 f 1,4 1/200 speedlite vakuval

[link] iso 100 f1.4 1/1000

[link] iso 100 f 2.8 1/800

2015. aug. 5. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Az 50 f1.4 sajnos eléggé taknyol nyitva, véleményem szerint az egyik legrosszabb ár/érték arányú Canon objektív.


Erre még rátesz, hogy a képek alapján frontfocusos az objektív, azaz a fókuszsík hozzád közelebb van, mint ahova fókuszálsz. Ha megnézed a második portrét, a ruha mellmagasságban lévő kötője élesebb, mint az arc, és a fotel közelebbi párnái is egy kicsit élesebbek, mint az alany.


Ha van AF microadjusment a vázban, és ez a jelenség minden képnél jelen van, akkor érdemes állítgatni rajta.


Ha három képből mondjuk kettő ilyen, egy pedig valamivel élesebb. akkor sajnos ennyit tud az objektív. (Egyszerűen inkonzisztens a fókusza, ami ismert jelenség)


Tudom, hogy utólag már késő, de másnak legyen itt okulásul: az 50 f1.8 jobb vétel lett volna. Gyenge az építése, de a képe legalább ilyen jó, nem küzd több AF problémával és fele annyiba se kerül.

2015. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 3. kép szimplán be van mozdulva, erről nem az obi tehet.
2015. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A középső képen azt látom, hogy jó ez az objektív... Amennyiért adják, és az 1,4-es fényerőért ez nyújtja. Megvan az élességi síkja neki. Hogy éppen e képen az nem elég semmire, az egy egészen más kérdés.
2015. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 12. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!