Nikon D200 kb.200e expoval felejtős megvenni féláron?

Figyelt kérdés
Azt nem tudom hogy a vázban vagy a zárban van-e ennyi.
2015. aug. 13. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyárilag 100 000-et jósolnak neki, szóval készülj fel egy újabb kiadásra, ha megveszed. Persze azt nem tudni erre mikor lesz szükség.

Én pár éve százezerért vettem D200-at 30 000 expóval. Szerettem a masinát, azon tanultam meg a fotózás alapjait, de mai fejjel már azt gondolom, hogy hiába a szupermasszív váz meg a dedikált gombok, ami 10 éve még a profi szint belépő gépe volt, az ma már sok szempontból eléggé elavult. Egy D5200 pl. a legtöbb dologban félkézzel agyonveri. Nem tudom mit értesz félár alatt, de én elgondolkoznék más kamerákon is, ha épp nem sürgős a dolog.

2015. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Egy mai D5200 (de talán még az 5100 is, nekem az van) agyonveri mindenben.
2015. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, 50 ezer a zárcsere és bármikor besülhet.
2015. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mindenki csak a zárról beszél, de nem csak azért nem. egy gépnél ami ennyit kapott, már nem csak a zárral lehetnek gondok, ugyanúgy veszélyeztetett a kártyaolvasója, és a gombjai, valamint a beépített vaku, ott első sorban a szalagkábel szokta megadni magát az évek alatt. Ezek bármelyike gyakorlatilag gazdasági totálkárt jelent a gépnél.


Egyébként szinte biztos, hogy a zárat 1x már cserélték, 200k expó nagyon ritka, általában csak patyolat stúdió körülmények között lakó gépek szoktak ennek a közelében járni zárcsere nélkül, de még ott sem mindennapos.

2015. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erről a gépről van szó, igazából most lehet valaki lecsap rá és el is viszi de nem zavar... csak érdekel. [link]
2015. aug. 13. 19:22
 6/10 anonim ***** válasza:
az, hogy női tulaj miért előny? :) Mert a profik akik nem kímélik a gépüket mind férfiak... oh wait!
2015. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a női tulaj hátrány, mert megveszik hogy jó kis facebook képeket csináljanak vele, de a karbantartáshoz meg nem értenek.
2015. aug. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem egy D200-at nem FB-os szelfi gépnak vett a női tulaj, és főleg nem tett bele utána 200k expót. Ez a gép egyértelműen egy profinál dolgozott, ott meg tök mindegy, hogy nő vagy férfi (amúgy meg egy fotógép nem autó, milyen extra karbantartást képes egy férfi elvégezni, amit egy nő nem? :) )
2015. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8-assal egyetértek, és valószínű nem volt nyúzva, látszik is a gépen, de azért csak tart tőle az ember. Lehet hogy ritka jó példány és 3-400e-t is elvisz.
2015. aug. 13. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:
a 300-400k expó már az álom kategória, de még a fele is ritka, mint a fehér holló
2015. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!