Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Váltani szeretnék egy picit...

Zajocska kérdése:

Váltani szeretnék egy picit jobb gépre, nyilván amit a pénztárcám is megenged, most Nikon D 3100-am van, és néztem újonnan egy Nikon D 5200-at, vagy használtan egy Nikon D 90-et. Melyik érné meg jobban a jelen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik érné meg jobban rendszeres használat mellett? A D90 azért is szimpatikus, mert a manuális objektíveket is tudná mozgatni, de a D 5200 modernebb.

Tanácstalan vagyok. Segítsetek kérlek!



2015. aug. 24. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok manuál objektívet használnál?

Mert különben a D5200 az sokkal jobban megéri.

Kihajtható kijelző, FUll HD videó, 4kép/mp,

stb...

2015. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyébként nem jelentene nagy problémát mert a D3100 sem mozgatja a manuálokat, így gyakorlatilag megtanultam vele fényképezni, csak jobban oda kell figyelnem az élességre... de ha jobban megéri a D5200 akkor marad az hogy én koncentrálok jobban a dologra.

A fő szempont a fotózás része egyébként, nem is a videó. :)

2015. aug. 24. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

számomra két dolog nem derül ki a kérdésedből: mi miatt van szükséged jobb gépre? miben kell, hogy jobb legyen?

ha nem tudod, hogy miben legyen jobb, csak jobb legyen, attól semmivel nem lesznek jobbak a képeid. a fotók 90%-ánál teljesen mindegy, hogy milyen géppel csinálod, mert nem a gépen múlik, hogy milyen lesz a kép, hanem rajtad. ha a maradék 10%-on akarsz javítani, akkor meg nem ártana tudnod, hogy mi is az, amiben jobb gépet akarsz. ha kicsi a felbontás, zavar a crop, hiányzik a beépített AF motor, ha lassú a sorozatfelvétel, nem elég jó az AF, kell a kihajtható LCD, vagy pont hogy zavar, vagy bármi más, azt meg lehet nevezni, hogy azért akarsz jobbat, mert... és akkor mindjárt meg is van a szempontrendszer, ami alapján eldöntheted, hogy melyik gép jön számításba és hogy minek kellene megfelelnie az új gépednek.


ha viszont csak azért akarod lecserélni, mert "picit jobb legyen mindegy miben", az nekem puszta menőzésnek, divatozásnak és feleslegesnek is tűnik...

2015. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
74%

én d3100ról feleslegesnek érzem a váltást, mert annyival azért nem tud többet, d90 egy kicsit profibb gép, de nem egy új darab. nekem is az van, szeretem is, aért választottam mert hasonló kategóriájú újra nem volt pénzem.

szerintem inkább várj, gyűjts több pénzt és vegyél mondjuk a 7ezres vonalból, amik azért már komolyabbak, vagy költsd a pénzt objektívekre.

2015. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!