Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon vs Nikon. Ti melyiket...

Canon vs Nikon. Ti melyiket szeretitek jobban és miért?

Figyelt kérdés

Nem az érdekel, hogy: "A Canon az nem fényképezőgép Nikon forevör!!!" meg hogy "A Nikon szar képeket csinál csak Canont vegyél!"

Engem most csak személyes vélemények, tapasztalatok érdekelnek. Miben különbözik a két gyártó? Miért szereti valaki ez és valaki azt?



2015. aug. 29. 11:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%

Személyes véleményem szerint pontosan ugyanazt a dolgot teljesíti mindkét gyártó terméke az azonos kategóriákban. Sőt, másik néhány gyártó is.

HA a címkét nézed, valamit rosszul tanultál meg az iskolában.

Tévúton jársz.

2015. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Canonom van. Azért mert szerintem jó (amire nekem kell) és sógorom alkalmi vételben adta. ;)

Csak jót tudok mondani.

2015. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%
Ezek a BMW vagy Mercedes, alma vagy körte típusú kérdések nem igazán megválaszolhatók. Eredményesebb volna konkrét típusok kapcsán feltenni, mivel ott össze lehet hasonlítani a gépek tulajdonságait.
2015. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor rendszert választottam, egy napra kölcsönkértem egy Canont és egy Nikont (a többi nem játszik).


Képminőségben, tudásban nincs komoly különbség, viszont a Canon menüje, kezelhetősége nekem jobban bejött, egyszerűbb, átláthatóbb, így ezt választottam. De ez abszolút szubjektív vélemény.


Nem hiszem, hogy érdemben megválaszolhatóak az ilyen jellegű kérdések.

2015. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Azt meg tudod válaszolni, hogy én miért választotta azt a rendszert, amit elkezdtem építeni, de ezzel még semmire nem mennél.


Ugyanis egyrészt az én prioritásaim nem biztos, hogy megegyeznek a te prioritásaiddal, másrészt alapján véve nem gondolom, hogy az egyik jobb mint a másik, természetesen vannak területek ahol inkább az egyikük van hangsúlyosan jelen, vannak ahol a másik valamivel erősebb, de ez semmiképpen nem azt jelenti, hogy a másik valami használhatatlan vackot kínálna.


Mindkét gyártót tisztelem a fotózásba ölt rengeteg fejlesztés miatt, mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy próbálja meg maga eldönteni, hogy neki melyik a jobb, és aszerint választani, rengeteg szempontot figyelembe lehet venni, de egyet érdemes tudni, mellényúlni egyikkel sem fog az ember.

2015. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

# 1: Köszönöm a válaszod, ez is egy vélemény. És nem a címkét nézem, nem ez alapján választok gépet egész egyszerűen érdekel a dolog.

# 2: És szerinted miért jó? Mire kell neked? Kérlek írj konkrétumot, mert engem pont azok érdekelnek...:)

# 3: Tudom, hogy nincs egyértelmű válasz, ezért nem is ezt kérdeztem. BMW és Mercedes között is van különbség még ha nem is lehet az egyiket a másik fölé helyezni. És én például a körtét jobban szeretem, mert szerintem jobb az íze. Viszont véleményem, szerint az alma színe sokkal szebb és a formája is gusztusosabb mint egy körtének (erre a kérdésre is létezik válasz... Én is hasonlókat szeretnék kapni...:)

# 4: Köszönöm a jó tanácsot és a választ! Ment a zöld pacsi! :)

# 5: Igen, arra vagyok kíváncsi, hogy te miért választottad, úgy gondolom, hogy ez nekem hasznos. Szerintem se jobb az egyik vagy a másik, de ahogy te is írtad vannak területek ahol az egyik van hangsúlyosan jelen van ahol a másik... Melyek ezek a területek?

2015. szept. 1. 21:49
 7/20 anonim ***** válasza:
Nagyon jól elvagyok a kis olcsó Nikonnal. Amire nekem kell, arra éppen elég.
2015. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 acelsziv ***** válasza:
Én azért vettem Nikont, mert egy kollégámnak elég negatív tapasztalatai voltam a Canonjával. Pl a gép szimplán lezúzta a memóriakártyát - tehát tönkre vágta - a rajta lévő kb 2000 képpel együtt.
2015. szept. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
utolsó: mondjuk egy ilyen problémánál esélyes, hogy a memória kártya volt inkább a ludas, és nem a gép, egyébként pedig 1db meghibásodás bármelyik gyártónál előfordulhat, szóval kb fej vagy írással is választhattál volna :)
2015. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért vettem Canont, mert:

- az összes ismerősömnek Canonja volt, így könnyen kaphattam segítséget, és kölcsön eszközöket

- mert a nekem szükséges eszközök akkor mikor a rendszer építésébe vágtam Canon oldalon voltak inkább elérhetőek megfelelő ár-minőség kategóriában (egy része ennek megváltozott, egy része még ma is igaz)

- mert akkoriban a Canon masszívan népszerűbb volt idehaza, ez megmutatkozott a használt piac méretében (sokszorosa volt a Nikonnak, így adni-venni könnyebb volt a dolgokat, ez mostanra változott)

- canonnál nem volt mizéria a fókusz motor körül, minden gépváz megevett minden objektívet (mára ez sem feltétlen gond, mert kopnak erősen a motor nélküli lencsék).

2015. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!