Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » NikonD3200-hoz milyen objektív...

NikonD3200-hoz milyen objektívet ajánljatok, amivel lehet holdat fényképezni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 29. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy már egy 8mm-es objektívvel is lehet látni a holdat a képen :P



Sajnos nem írtál árat, hogy mennyit szánsz rá (értele szerűen egy 600mm-es objektívvel már jó képeket lehet lőni, ha van rá 10ezer $-od), és azt sem, hogy mit értesz hold fotó alatt, gondolom a krátereket akarod látni, és nem zavar, croppolnod kell a képet.


Egy 300mm-es objektívvel már egészen jó eredményeket lehet elérni (sőt akár egy 200-assal is), egy 70-300VR például sokoldalú objektív, amit másra is tudsz használni, egy ilyen tele bármikor jól jöhet, jó a minőség és kedvező az ár.

2015. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

SkyWatcher 200/1200as teleszkóp, nikon közgyűrű, 120-130ezerért meg tudod venni magát a csövet, barlow 2-3x, és durván jó nagyításkat kapsz a kráterekről, gyakorlatilag 3600mmes gyújtótávolsággal, ez a legolcsóbb és nagyon jó minőségi megoldás, nekem is ez van. 18kg :)

Ezzel viszont nem nagyon tudsz szaladgálni meg jobbára csak kertes házban működik a dolog, ablakon nem túl kényelmes emelgetni szóval nő létemre egész jól boldogulok vele. Megoldható minden. Van ennél olcsóbb megolds, ha csak 150/1200as teleszkópot vennél, az már 81ezer, plusz csaktalkozók, 90ből kijön, barlow az 10ezer szóval 100ból szépen lehet nézni a holdat. Nem olcsó megoldás tükrössel holdat nézni.

Ja, nevetséges 300mm-en Holdat nézni.

Ha az ár a fontos, akkor egy egyszerű bridge géppel többet elérnél, 100ért canon sx50 és 1200mm-et ad, azt tuningolod egy kis digitális zoommal és tűrhető lesz a kép, de nem titok, hogy messze elmarad a minősége egy teleszkóp+tükrös kombóhoz képest.

Sok sikert.

2015. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kérdező a nem túl pontos kérdésében eleve objektívet írt, és nem azt, hogy hogyan tudna egy távcsőre applikálni egy DSLR-t, ezért elegánsan átléptem afelett, hogy alapjában véve az lenne a tökéletes megoldás...


Lehetséges, hogy 300mm-en nevetséges holdat fotózni, de a GYK kérdező közönsége, jellemzően nem csillagászati felvételekre kíváncsi, az kevésbé haladó asztrofotósok pedig már azzal elégedettek szoktak lenni, ha a hold kráterek szépen kirajzolódnak, arra pedig már egy 300mm-es objektív is bőven elég.


Természetesen, ha a kérdező tovább pontosítja, a feltételeket, akkor el lehet menni egészen addig, hogy építsen egy obszervatóriumot a direkt erre a célra vásárolt fényszennyezés mentes tanyája végében, de valószínűleg az már ágyúval verébre kategória lenne ;)

2015. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

egyébként ha a flickr-n beírja az ember, hogy 300mm moon akkor kap egy csomó ehhez hasonló találatot: [link]


Ez alapján el lehet dönteni, hogy "holdat fényképezni" alatt ennél komolyabb igényt értesz e vagy kb ilyesmire gondoltál.

2015. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó-jó, így van, mert kinek a pap, kinek a papné, szóval nekem inkább az előző, de embere válogatja. Ha már költ az ember lánya/fia, akkor legyen minőség.

Írtam a berendezést, hogy ez egész olcsó megoldás, noha sokan nem gondolnak rá. :) Most már tudja, ennyi :)

2015. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A 3.kommentelő,köszönöm te írtad le amire gondolok..:) hobby fotós vagyok és nem csillagászati célokra :D konkrét ár az mindegy,csak ne 200ezer fölött legyen :)

Aki a flckr mondta annak is köszönöm :) találtam ott is segítséget :)

2016. ápr. 13. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!