GoPro használható teljes értékű webkameraként?

Figyelt kérdés

Van egy GoPro HD Hero3+ Silver Edition kamerám, és mivel FullHD 60FPS, ezért nem akarok venni külön webkamerát is, ami mellesleg csak 30FPS, de végülis nem emiatt nem vennék, hanem mert minek.


De a GoPro használható lenne teljes értékű kameraként?


Értem ez alatt, hogy akármi, ami megy egy sima webkamerával, ezzel is menne?


Például facecam játéknál, meg akármi, értitek.



A másik kérdésem, hogy a GoPro-hoz van olyan fogantyú, ami a sima videókamerákhoz van, amikor ráfogsz a kamerára a kezeddel, és tartja a kezed az a pánt vagy mi?


Jó a GoPro nem olyan alakú, tudom hogy van hozzá csuklópánt, de olyan nincs amit kézbe lehet fogni?


Lényegében azt akarom, hogy minél stabilabb legyen a kezem, és ha le akarom rakni, akkor se kelljen csatolgatni semmit, csak leteszem simán.



2015. szept. 12. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy a GoPronak nincs webcam módja, USB-n nem küld élőképet és nincs olyan szoftver, amivel erre rá tudod venni.


ebben a videóban azt magyarázzák, hogy a HDMI videó kimeneten keresztül rá tudod kötni egy olyan videó szerkesztő kártyára, amin van HDMI bemenet és akkor tudod webkameraként is használni, de máshogy nem

https://www.youtube.com/watch?v=GIAwU6uKaOI


a hagyományos videókamera jellegű kézpántnak nem sok értelme van a GoPro esetében, mert a GoPro annyira kicsi, hogy nem tudod hol megfogni és nincs hova rögzíteni rá a pántot. azt tudod csinálni, amit a filmesek a DSLR-ekkel is szoktak, hogy építesz a GoPro köré egy olyan házat, tartó/mozgató szerkezetet, amivel tetszőleges, neked kényelmes fogása lesz a szerkezetnek és erre akár kézpántot is lehet tenni - bár valamilyen stabilizáló rendszernek több értelme van, mint a kézpántnak. ha rákeresel a neten, találni fogsz egy csomó féle cage megoldást, amikkel bármit rá lehet szerelni a GoProra és találsz egy csomó féle balance/steady cam megoldást a stabilizáláshoz is...

2015. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2015. szept. 13. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!