Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha én makróban utazom, melyik...

Ha én makróban utazom, melyik objektív ajánlott?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Nikon D5200-at, csak nem tudom melyik objektív lenne praktikusabb: a 18-105mm DX VR vagy a 18-55mm DX VR II?

2015. szept. 17. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg fogsz lepődni, de makróhoz makró objektív kell. Onnan ismered fel a makró nikonokat, hogy "Micro" szerepel a nevükben. Pl. 105 micro.


Ha ez túl drága, nézz utána a fordító- és közgyűrűknek.


A két említett objektív közül a 18-105 a nyerő, de ez makrótól független.

2015. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Macrózni tulajdonképpen egy kitobi is tele állásban megteszi, annyi hogy nem valami fényerős. 10 megapixelen ad akkora nagyítást hogy elég legyen. Megjegyzem, tudtommal macro objektívvel sem 2 centiről fogsz macrózni mint egy bridge géppel, csak a nagyobb mm miatt ugyanakkora távolságról nagyobb nagyítást ad. Ennyi.

Itt egy saját példa, Nikon D60 kitobival [link]

2015. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
[link] ezt akartam feltölteni
2015. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Makrózni sok technikával lehet, nem csak sima makró objektívvel. Persze kétségkívül az a legpraktikusabb. Azt azért jó lenne tudni, hogy mit makrózol, mert makró lehet egy többé kevésbé mozdulatlan virág és egy fürge rovar/gyík is.



Alapjában véve a következő eszközökkel próbálkozhatsz:

- makró obi

- sima objektív, és egy másik objetív fordító gyűrűvel, ehhez a kitobi jó lehet

- közgyűrű sor. ezt bármire rá lehet rakni, de sokan használnak nagy teléket hozzá, főleg a félősebb állatoknál.


Amit felsoroltál, abból viszont sajnos egyik sem túl jó makró képességű cucc.

2015. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as: szép szép, hogy kitobival lőttél egy méhet, de azt ugye tudod, hogy ez nagyon nem makro fotó. Makró nem attól lesz egy kép, hogy egy rovart látunk rajta.
2015. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a makróobjektív aminek legalább 1:1-hez a leképezési aránya. Attól, hogy egy objektívre aminek kicsit kisebb a közelpontja rávésik, hogy makró, még nem lesz az. 2-es, baromira el vagy tévedve. :)


Makróra makróobjektív kell.

[link]

2015. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!