Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » DSLR gepnel, ha gyorsan mozgo...

DSLR gepnel, ha gyorsan mozgo temat fotozok, akkor milyen ertekeket kell megadni? Zarido, iso, rekesz, expozicio kompenzacio? Csak egy ket pelda kene hogy hogyan hangoljam ossze az ertekeket

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ördögnek vesznek emberek dslr-t, ha nem értenek hozzá, és nem is hajlandóak utánaolvasni legalább a legalapvetőbb dolgoknak? Ja, tudom, mert a szomszédnak is az van.


Hát így jártál.


De adok egy támpontot. A fenti varázsigéknek semmi közük a téma sebességéhez. A fényhez van közük.


És mielőtt valaki ideokoskodja, hogy de igen, például a záridőnek nagyon is sok szerepe van, megjegyezném, hogy nem tudjuk, a kérdező mit akar a gyorsan mozgó témájával: kimerevíteni, esetleg svenkelni, bár szerintem még ő maga sem tudja.


Csak vett egy drága gépet és most meg van zavarodva szegény a sok gombtól.

2015. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De tudod mit? Adok neked egy-két példát.


1/10 sec, ISO 1600, f1.8, -1 FÉ


1/1600 sec, ISO 80, f11, -3 FÉ


1/250 sec, ISO 6400, f32, +3 FÉ


Ezek példák. Viszont semmire nem fogsz menni velük, és a szomorú az egészben az, hogy még csak nem is érted, miért nem.

2015. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 vili_15 válasza:
Teljesen egyetértek az 1.-vel! Tényleg hihetetlen, hogy valaki vesz egy 200.000-es gépet és azt sem tudja, hogy mi micsoda!
2015. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez a hely azert van hogy kerdezzunk, ha nem akarsz ne valaszolj,nem kotelezo. Oroluk hogy te ugy szulettel,hogy profin kezelsz egy dslr kepet, en meg most akkor megyek es felkotom magam,hogy ezt mertem tenni ugy hogy tudatlan paraszt vagyok. Az hogy elolvasom a netes cikkeket az edes keves,mert alig van pelda szamokkal arra hogy milyen ertekek passzolnak nagyjabol pl mitol nem lesz rohadt sotet a foto stb.. nyilvan ha van egy par tampontom akkor gyakorlassal ra fogok jonni es meg fogom erteni.

Es valoban nem azert vettem a gepet mert azt gondolom h en baromi okos vagyok a temaban,hanem mert erdekel a dolog es annak ellenere is feltettem itt ezt a kerdest h tudtam h kb el leszek kuldve a francba...

Remelem h ha olyan temaban kerdezel amihez nem ertesz,akkor elobb megalaznak es csak utana kapsz majd valami segitseget.

2015. szept. 20. 04:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd, azt hiszed, nem akarnak válaszolni az emberek, pedig a valóság az, hogy nem tudnak! És nem azért, mert bárki hülye lenne. Erre a kérdésre kétféle választ lehet adni:


- minimum 50-60 képernyőnyi szöveg, az érzékenység-rekesz-zár működéséről, pár oldal a fénymérésről, és ezzel csak a felszínt fogjuk kapargatni, még mindig semmire nem fogsz menni, mert nagyon az alapok lesznek csak.


- tekerd a gépeden a módválasztó tárcsát a sport módra (általában egy futó ember ikon), és bízd az automatikára, aki már elolvasta azt az 50-60 képernyőnyi tananyagot, és ha nem is kifogástalanul, de valamennyire megtanulta használni.

2015. szept. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

(ui: egyébként tényleg nagyon nehéz bármit válaszolni még a legnagyobb jóindulattal is. Már a kérdés is elég kevés infót tartalmaz, például arra nézve, hogy mit tartunk gyorsan mozgó témának. Ökölszabályként egyébként elmondható, hogy zár prioritást érdemes választani, és minél rövidebb záridőt (felteszem a kérdező éles képeket akar, mint általában mindenki aki az ilyen kérdéseket felteszi). A minél rövidebb viszont sokban függ az objektíved gyújtótávolságától, egy 300mm-es objektíven más fog kelleni, mint egy 55mm-esen.


Tényleg nem bántásból, de kezd el az alapokat megtanulni, vegyél egy könyvet, gyakorolj sokat, mert a fotózás nem úgy működik, hogy erre a kérdésre valaki azt mondja, hogy 1/500-as záridő, iso400, 5.6-os blende)

2015. szept. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Zarido, iso, rekesz, expozicio kompenzacio"


Tökmindegy ezek az értékek ha nem tudjuk milyen fényerős az objektív és az adott pillanatban milyen gyújtótávval, illetve milyen gyors a téma. Azért nem válaszolnak mert erre nem lehet, a kérdés nettó hülyeség.

2015. szept. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A konkrét helyzet, fényviszonyok ismerete nélkül nem lehet számertekeket mondani.

Kovetkezokepp jarnek el:

Eloszor megkeresnem azt a zaridot, ami mellett a mozgo targy vagy szemely eles marad. Utana ehhez meg kell keresned azt a rekeszterteket, ami megfelelo expoziciot ad. Ebben segit a gepben levo fenymero, ami mar a keresoben mutatja az expozicio helyesseget. Lenyegeben jo nagyra nyitod a rekeszt. Ha az objektived nem ad lehetoseget akkora rekeszre, ami helyes expot ad, vagyis a legnagyobb lehetseges rekesz sem eleg, johet, hogy elkezded feljebb venni az iso-t, addig a szintig, amit meg a geped viszonylag zajmentesen kezelni tud. Ha ez sem eleg, akkor tobb fenyre van szukseged, esetleg kisebb alulexpoziciot meg kezelhetsz utolag (leginkabb,ha rawban fotozol). Ennyiben kimerultek a lehetosegeid,ha mindez nem segit, sajna nem tudod megcsinalni a kivant kepet.

2015. szept. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod, kérdező, én sem születtem profinak (megkockáztatom, még most sem vagyok az). Tőled sem várja el senki, hogy azonnal mindent tudj.


Az azonban - úgy gondolom - igenis elvárható lenne, hogy vedd elő a guglit, keress rá a fotózás alapjaira és elolvasd amit találsz. Van sok hasznos anyag egészen kezdőknek, és ha ennyit megtettél volna, máris nem kérdeztél volna ilyen egetverő ostobaságot.


A legalapvetőbb összefüggéseket nagyon hamar el meg lehet érteni, és onnantól máris világossá válik, hogy a záridőt neked kell eldöntened, mekkora lenne az ideális, illetve hogy ennek - és a fényviszonyoknak - függvényében mekkora érzékenységre és blendére lesz szükséged. Bár ez utóbbit nyugodtan rábízhatod az automatikára. Nem értem, miért akar minden újdonsült pistike fotografi manuális módban fényképezni, amikor a záridő- és rekesz-előválasztást pont azért találták ki, hogy megkönnyítse az egyszeri fényképész munkáját. Ez biztos megint valami hipszterség...

2015. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" Nem értem, miért akar minden újdonsült pistike fotografi manuális módban fényképezni, amikor a záridő- és rekesz-előválasztást pont azért találták ki, hogy megkönnyítse az egyszeri fényképész munkáját."


Ebben pont az a vicces, hogy azért mert akkor érzik magukat profinak, ha M módban fotóznak mindent, miközben még még az alap kompozícióval is baj van, cserébe egy haladó/profi fotós aki akció képeket akar lőni, legyen szó természetről vagy sportról simán él a rekesz/zár prioritás nyújtotta előnyökkel, vagy az autó ISO-val, rábízza a gépre ami az adott helyzetben a gépnek is megy, és koncentrál a fontos dolgokra.

2015. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!