Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D5200 hoz milyen objekti...

Nikon D5200 hoz milyen objektivet?

Figyelt kérdés
Elsö dslr gépem lessz 180ezer ft a keret,én a 18-105mm es kit obi néztem ki.Nem szeretnék használtat venni sem gépet sem objektivet.Esetleg ennyiért tudna valaki jobb kombinációt gépben és objektivvel.

2015. okt. 3. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem mondtad, hogy mit akarsz fotózni, de a választott objektív egy elég jó all rounder darab, semmiben sem kiemelkedő, de általánosságban mindent meg lehet vele oldani. Ennyi pénzből nagyon nem is tudsz válogatni, egy Nikkor 16-85 kb önmagában ennyibe kerülne, pedig az egy igen jó darab, komoly előrelépés.


Vedd meg nyugodtan a 18-105VR-t, később pedig ráérsz a bővíteni az objektív parkot.

2015. okt. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
úgysem fogja, senki sem bővíti, mert drágák az új objektívek. Mindenki veszi az új gépet mert az a fsza, kitobjektívvel, vagy ezzel a 18-105-el mert ez a kettő ami még megvehető...
2015. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen eddig én is ezt gondolom.Családi események,nyaraláskor használnám legtöbbet ,és hobbi fotózásra alkalmanként.

Esetleg ötletek sigma vagy tamron objektivre ,nem kizárólag ragaszkodom hogy kitben vegyem meg.

Esetleg valaki tudna érvet mondani ha mégis úgy döntök gépet vagy obit vennék használtat.

2015. okt. 3. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a célod az, hogy te légy a hatvankilencezredik Pistike Fotografi a fészbúkon, akkor tökéletes választás az általad kinézett kit. Trendi, elég nagy hogy a haverok megnézzék.


Ha a célod kizárólag családi események, nyaralás, stb. megörökítése a családi fotóalbumba, akkor szintén jó választás.


Ha többre vágysz, ha érzel késztetést és kitartást ahhoz hogy tanulj, ha szeretnél mélyebben elmerülni a fotózásban mint hobbiban, akkor viszont lehet, hogy érdemesebb lenne egy olcsóbb, használt vázat és - anyagi megfontolásból szintén használtan - minőségi objektíveket venni. A váz ugyanis szinte mindegy, az objektív felel a képalkotásért - és az ilyen nagy átfogású utazózoomok nem épp a minőségükről híresek. De hangsúlyozom, ha nem célod az átlag feletti minőség (amihez már tudás is szükséges), akkor tökéletes ez is.

2015. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ok, én mindig abból indulok ki, hogy valaki azért vesz DSLR-t, mert különböző helyzetekhez különböző objektívet használ. Persz, egy általános objektív kell a minden napokra, erre ez a 18-105 vagy a 16-85 APS-C-n tökéletes, de mindig elfelejtem, hogy az emberek többsége számára nem jelentene gondot, ha pillanatragasztót kenne valaki a bajonettre :)
2015. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig hasznosak a vélemények!

Nem akarok Fotós Pistike lenni a Facebookon mer nics is Facebookom!

De viszont minőségre mindig is adtam mindenben csak a lehető legjobbat akarom kihozni 180-200 ezerből max és csak segitséget kérek a végső döntés elött.

2015. okt. 3. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az elején is írtam ennyi pénzből nem nagyon lehet ennél jobbat kihozni egy D5200 mellé. Viszont érdemes lehet spórolni, és később venni akár mellé másik üveget, akár ezt lecserélni valami komolyabbra.
2015. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Renben ez meggyöző volt! Eddig is gondoltam csak hátha valaki tud jobbat.
2015. okt. 3. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb. kereten belül, kitben, 18-140. Minőségben az egyik legjobb kit (na jó, 24-70 2.8-at hagyjuk), a legtöbb általános feladatra jó. Később esetleg 50 1.8
2015. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!