Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon m42 átalakítónál ha...

Nikon m42 átalakítónál ha nincs végtelen pont, akkor mennyi méterig adhat éles képet?

Figyelt kérdés
Pl van egy yashica gépen, annak az objektívjén 6m után már a végtelenpont jön a skálán de természetesen közte még lehet állítani. Portrézásra még elég lehet egy m42-es végtelen nélkül vagy csak macro-ra?
2015. okt. 5. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél hozzá olyan átalakítót, amiben van lencse, és lesz végtelen pontod.
2015. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem veszek olyat mert tönkreteszi a kééet még a jo minusegu is. kérdésem továbbra is megválaszolatlan...
2015. okt. 6. 05:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos, azt a sok hozzáértő fotóst már akik itt vannak, szoktam látni a válaszaikat, ehhez már nem konyítanak? Tán nehezet kérdeztem, amit a gugli sem old meg?
2015. okt. 6. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Portréra nem jó már, nagyon kicsi a tárgytáv amíg használható lencse nélküli adapterrel. 50-80cmre saccolnám max, próbáltam.
2015. okt. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Tán nehezet kérdeztem, amit a gugli sem old meg?"

Pedig minden benne van, csak kérdezni kéne tőle.

Bogarászd itt a táblázatot:

[link]

A filmsík és a bajonet felfekvési síkja közötti távolságról van szó.

A Nikon F-nél ez 46,5 mm, az m42-nél 45,46 mm, tehát az F bajonet távolabbra tudja csak tenni az objektívet.

Ha nem akarsz lencsés adaptert (amit megértek), akkor barkácsolni kell valamit. Én először megpróbálnám az objektívben a belső ütközőcsavarok rugalmasabb értelmezését, lehet hogy azzal is ki lehet ennyit mozgatni. Ha nem megy, akkor darabold fel az objektívet, keress fel egy ügyes szerszámkészítőt és talán le lehet szedni valahol valamennyit hogy a két méret különbségével közelebb vidd a lencsédet, és akkor akár még használható is lehet.

2015. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nos, azt a sok hozzáértő fotóst már akik itt vannak, szoktam látni a válaszaikat, ehhez már nem konyítanak? Tán nehezet kérdeztem, amit a gugli sem old meg?"


Gondolod a sok hozzáértő 24 órában lesi, hogy mikor válaszoljon neked, ha felteszel egy kérdést? És az segít, szerinted, hogy sértegeted őket?


Ha pedig szerinted olyan egyszerű hozzáérteni, hogy google, akkor magad is kiturkálhatod a kérdéseidet, nem kell itt kérdezősködnöd.

2015. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!