Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Most egy kompakt gépem van....

Most egy kompakt gépem van. Érdemes átváltani tükörreflexesre?

Figyelt kérdés

Pontosabban egy Canon ixus 145 van most. Egy éve vettem, már mindent megtettem vele, amire képes és akartam vele.

Elég pixelesnek látom, de lehet én várok el sokat egy 20 körüli géptől.

Volna egy Sony A100 dslr gép, ami most olcsó szerintem.

Megéri átváltani?

Mert hát ez az olcsó kategória, nem a drága.

De talán azért mégis jobb, mint a mostani.

Szóval tud annyival többet, hogy érdemes legyen megvenni?


2015. okt. 24. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A gép tud annyival többet, kérdés, te tudsz-e annyit.


A dslr nem csodamasina, amin ha lenyomod a gombot, lesz egy tökéletes képed. Ha nem értesz hozzá, szar képeid lesznek.

2015. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ahhoz, ami most van, már értek végül is.

Ami zavar, hogy pixeles képeket csinál.

szeretnék éjjeli csillag képeket csinálni, de ezzel nem lehet.

2015. okt. 24. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden digitális fényképezőgép pixeles képet készít, hiszen ez a digitális technika lényege.


És elismétlem, lassabban, hogy megértsd: a dslr-t meg kell tanulni kezelni. Ha nem tanulsz, nem foglalkozol vele csak várod a csodát automata módban, mint a mostaninál, akkor nem sok sikerélményed lesz...

2015. okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem... Hanem hogy beállítottam a legalacsonyabb iso értéket(100), a legmagasabb képkészítési időt(15 mp) állványon.

Látszanak a csillagok, de olyan sok felesleges pixel van, hogy borzalom.

[link]

Ilyen lett a legjobb.

2015. okt. 24. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem pixeles, hanem zajos.

Nem tudom, a Sony A100-nak milyen a zajkezelése. Biztos jobb, mint egy kompaktnak, már csak azért is, mert nagyobb a szenzora.

2015. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!