D5100 hiba, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Képeket készítettem, és az egyik kép után kijött egy ERR üzenet a keresőn, és nem hajlandó fényképezni. Levettem az objektívet, gondoltam megnézem mi lehet, és a külső tükör picit mintha ferdén állna, és expóra 1-2 millimétert mozdul fel, majd vissza.

2015. okt. 25. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Megnyekkent egy 10 Ft-ből előállítható kis pöcök, amiért te elég rendesen fogsz majd tejelni.
2015. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bármennyire is drága lesz a javítás, azt javaslom, hogy:

- minél kevesebbet próbálkozz a házi diagnosztikával

- ne próbáld megjavítani


Mert egy tükör mechanika csere megvan pár tizesből, de a házi barkács könnyen teljesen használhatatlan gépet eredményez.

2015. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Durván 30.000 expo van benne. Esélyes a garancia?
2015. okt. 27. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha garanciaidőn belül vagy, akkor esélyes.

Az expószámnak nincs hozzá köze.

2015. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, zárra nincs külön garancia, a feltűntetett X ezer expót bír dolog csak egy tervezési érték, nikonokra 3 évet adnak hivatalos forrásból, ha ezen belül vagy, akkor akár 5x is zárat cserélnek, ha kicsúszol, akkor hiába a 100k-ra tervezett zár, 1000 expós géppel is elhajtanak (a többi gyártó is ugyanígy működik amúgy)
2015. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Garanciaidőn belül vagyok szerencsére. Viszont a gépnek van esztétikai sérülése, de ez csak a váz és nem függ össze a hibával.

Ez gondot jelenthet?

2015. okt. 27. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez mindig egyedi elbírálás alá esik. Ha például rá tudják bizonyítani, hogy elejtetted, és az okozta a sérülést, akkor igen (sajnos a tükör esetén lehetséges).


Ha mondjuk van egy kiadós karc az LCD-n azt nehéz lesz összefüggésbe hozni a tükörrel.

2015. okt. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy égési sérülés van a kijelző alatt a gép bal sarkán. Ez a sérülés a gép fél éves korában keletkezett, a hiba viszont három napos. Szóval egymástól függetlenek.

De eleve ez a sérülés, nem "ugrasztja" a garanciát?

2015. okt. 27. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!