Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék fotózni, először...

Szeretnék fotózni, először hobbi szinten, később talán már komolyabban is, de sajnos még nagyon sok hiányosságok van! Valaki el tudná nekem magyarázni érthetően?

Figyelt kérdés

Pl.:Mi az a gyújtótávolság,a mélységélesség?

Sok olyan blogot olvastam ahol,a fotózásról írtak,de egyszerűen nem értem,túl komplikáltnak tűnik,de nem akarom feladni.Igazából azt kérném,hogy valaki ha tudná magyarázza el nekem az egészet.Vagy ha nem is az egészet,akkor egy kis részét,mert az is nagyon sok segítég lenne!! Köszönöm!



2015. dec. 1. 20:54
1 2
 11/19 anonim válasza:

Függ attól, hogy akitől várod az "ajándékot" :D az mennyit szán rá! Remek használtakat lehet kapni 30e-50e Ft-ért, vagy újakat kb 100.000 Ft-tól, ha komolyan érdekel a fotózás akkor ajánlom neked, hogy csak DSLR-ben gondolkodj! Lehetőleg a két nagy márka a Canon és a Nikon gépei közül válassz!

Visszatérve a könyvekre: Scott Kelby Digitális fotós könyvei remek olvasmányok (laikusoknak is ajánlom).

Én már jó néhány éve fotózgatok, persze csak amatőr szinten,de ha kérdésed van írj nyugodtan vagy itt vagy privátban szívesen válaszolok!

2015. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2015. dec. 4. 06:26
 13/19 anonim válasza:
Huhú. Ez annyi mindentől függ! Analóg, v. digitális, ...témaválasztás - ehhez már az objektív(ek) sem mindegy, hogy milyen(ek). Egy belépőkategóriás digitális gép szinte ugyanaz, mint egy jobb telefon. Ezek legtöbb esetben autófókusszal (AF) rendelkeznek. Ha manuálisan is akarod használni, akkor bizony kicsit mélyebben a zsebbe kell nyúlni. Nem hiába mondják az előttem szólók, hogy gondold meg jól! Ha pedig analóggal, tekercsre akarsz fotózni, akkor pedig számolnod kell a tekercsek árával, mert ugyebár 36 kocka semmire sem elég, ha belejössz jobban. Plusz akkor az előhívási költségek... stb. Inkább a nyuszkától kérd a gépet. :)
2015. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom...Igazából elképzelésem sincs hogy milyen gép lenne a legjobb választás nekem,mint kezdőnek.Arra gondoltam hogy mivel még nagyon kezdő vagyok ezért elég lenne egy...na jó igazából fogalmam sincs hogy hogy hívják azt a fajta gépet,de olyan egyszerű, kicsi és téglateste van :/ Tudom még kicsit bénáskodok,de remélem menni fog.Szóval szerintetek megérne egy ilyen gépet kérném? :)
2015. dec. 6. 01:02
 15/19 anonim ***** válasza:
Első körben: A Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek c. kötet, az alapok megvannak benne.
2015. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Ha ennyire az elején jársz, akkor vedd elő az androidos telódat és fotózgass azzal! Egy sima kompakt fényképező se tud többet!
2015. dec. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Igen, az álatad "téglának" nevezett gép a kompakt jelzőt kapja meg. Egyszerű, tényleg, nagyon az. Olyanoknak való, akiknek nem jó minőségű ill. kamera-mentes a telefonjuk. (Nyomógombosak pl. a nagyiknál.) Na, a kompakt gépet a nagyinak vesszük karácsonyra. Baromira egyszerűen kezelhető, digitális gépezet, amivel unokákat lehet fényképezni. (Analógnál pedig teljesen feleslegesnek tartom a kompaktot, mivel akit érdekel az analóg, az pont a beállítások, és egyéb manuális műveletek miatt kedveli az régebbi változatot. Mikor még nem volt digitális fényképezőgép, akkor még jó volt az analóg kompakt.) De, ahogy értelmeztelek eddig, te mindenképpen digitálisat akarsz. Mondták többen előttem, ott a telefonod! Annál nem sokkal jobb egy belépőkat. digi gép, pl. a Nikon gyárt olyasmit, amit te mondasz. (Nikon Coolpix-ek.) Felesleges pénzkidobás, ha tényleg meg akarsz tanulni fotózni. Előbb a telefon, aztán egy MF-AF-es cserélhető obis kell neked. Akkor ott már lehet válogatni. Nikon D3000-m van, de analógban meg már Canon EOS 3000N. De az Olympusomat is szerettem, az nem volt még cserélhető obis. Most veszek majd objektívet az analóghoz. (Fix50-est.) Keress témát, és abból indulj ki, hogy ahhoz milyen objektívek jöhetnek szóba, akkor már tudsz márkát is találni, és a legvégén nyithatod ki a tárcát. ;)
2015. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
De, ha nagyon szeretnéd, megkímélt állapotban tudnék neked egy Nikon Coolpix-et eladni. :D
2015. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,de akkor azthiszem, hogy még a telefonommal próbálkozok. :)
2015. dec. 9. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!