Canon vs Nikon?

Figyelt kérdés

Nikon DSLR-t akartam venni, inkább videózásra.

De azt mondták, hogy a Canon jobb videózásra, és ez tény. Valóban így van ez?



2015. dec. 3. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha te azon vagy leakadva, hogy Canon vagy Nikon gépet vegyél akkor leginkább egyiket se! Régen lerágott csont ez a téma. Mind a két gyártó kiváló gépeket gyárt, márkától függetlenül.
2015. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
24%
egyszerű a képlet, a büdzséd függvényében nézz utána, hogy mit tudsz venni egyikből vagy másikból is, nézd meg azok mit nyújtanak, milyen beállítások, funkciók vannak és vedd meg amelyik jobban megfelel...:)
2015. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

D3300-at nézegetem, főképp a 60FPS miatt.


Azonos árkategóriában személy szerint nem látok jobbat.

2015. dec. 3. 10:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor kiírtad a kérdésedet, azt bizonyítottad, fogalmad sincs a fényképezésről.
2015. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Videózáshoz inkább Pana FZ1000.

[link]

[link]

De fényképezni is lehet vele:

[link]

2015. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normál esetben egyet kellene értenem az előttem szólókkal, hogy a Canon Vs Nikon párharcot ezerszer lezavartuk, de mivel videózásról van szó, ezét a Canont előrébb tenném.


A Nikon erre a témára kevésbé fekszik rá, így valamelyest főleg a megfizethető kategóriában a Canon előrébb jár, ha CSAK a videót nézzük.

2015. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sosem értettem miért kell videózásra DSLR gép. DSLR gyártók sem értik.
2015. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Sosem értettem miért kell videózásra DSLR gép. DSLR gyártók sem értik."


Ez nem egészen igaz, hogy nem érti, attól, hogy Te nem érted... a DSLR gépek "filléres" áron hozták el azt a minőséget, és azokat a filmes hatásokat, amiket korábban csak sok milliós kamerákkal lehetett megcsinálni, nem véletlen, hogy bizonyos szegmensekben gyakorlatilag egyeduralkodóvá váltak (reklám filmek, rövid filmek, video klipek).


Fogj egy bármilyen nem csillió forintos kamerát, és próbálj meg vele a mélység élességgel játszani, mindjárt rá fogsz jönni, hogy egy átlag zsúrkamera képességei gyorsan véget érnek.

2015. dec. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Canon dual pixel AF és az STM objektívek olcsón adnak könnyen használható, jó minőségű videó autofókuszt, ami nagy áldás a kezdő és középhaladó videósoknak. Ha profi vagy, riget, focus pullert, peak screent és hasonlókat használsz, már nem egyértelmű, hogy a Canon jobb lenne.


Viszont az itt érdeklődő videósok egyike sem profi, így Canont szoktunk ajánlani.

2015. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!