Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » PANASONIC DMC-LZ40 vagy NIKON...

PANASONIC DMC-LZ40 vagy NIKON Coolpix L840 vagy CANON PowerShot SX410 a legjobb?

Figyelt kérdés
Canon, Nikon, Panasonic, Bridge, Zoom, Fényképező, Összehasonlítás,

2015. nov. 28. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném, hogy nekem is hasonló kommersz gépem van( Canon PowerShot SX130IS). Használom már 4 éve. Persze amatőr igényeknek megfelel és sokan dícsérték kommentekben, fórumokon. 2 darab problémám van ezzel a géppel, azért beszélek róla mert a kérdésedben szereplő gépek hasonló kategóriát képviselnek.

1. Zárt térben a videó Autofókusza nem stabil gyakran behomályosodik a kép a gép keresi az élességet, ez szabadban nem jellemző, csak gyengébb fényviszonyok között.

2. Én a fényképek minőségével soha nem voltam megelégedve. Köszönhetően az 1/2.3"-as szenzornak ami 6 X 4,5 mm-es. Nos itt van a kutya elásva. Az ilyen kis érzékelővel " megáldott kommersz gépek soha nem fognak szép részletgazdag képeket készíteni. Az általad felsorolt gépekben is ilyen méretű szenzorok dolgoznak.

Természetesen a gyártók ezt a gagyi minőséget a nagy zoom tartománnyal meg mindenféle " parasztvakítással" próbálják kendőzni. De minőséget ebben a kategóriában nem igazán kapsz.

Ha nem lesznek nagy elvárásaid a képek minőségével szemben, azaz Te is csupán egy átlag felhasználó akarsz maradni akkor bátran megveheted bármelyiket, de ha egy kicsit is "fotós vér" csörgedezik az ereidben akkor még egy használt DSLR géppel is jobban jársz. Óriási minőség különbség van a két kategória között. A DSLR-ek szenzor mérete ami az APS-C -ét illeti 23,6 X 15,8 mm .

Mára már a Panasonic is kezdi piacra dobni a 4/3-os érzékelőivel szerelt gépeket amikkel szintén profi fotókat lehet készíteni. A 4/3-os szenzorok mérete 18 X 13,5 mm.

Szóval én is gépcserén gondolkodom, ideig óráig még elvagyok a saját kommersz gépemmel, de már megérlelődött a gondolat, hogy váltani kell......

2015. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Makrókat szeretek fotózni, de mindent ki szeretnék próbálni. Jelenleg a,Nikon-ra lenne meg a pénz, de dslr tudásom nincs, így ezért néztem bridge,félét.
2015. dec. 2. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!