Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikkormat ftn analóg géphez...

Nikkormat ftn analóg géphez mennyiért és milyen objektívet lehetne kapni?

Figyelt kérdés
Én nem értek hozzá, hobbiból szeretnék elkezdeni fotózni analóg géppel.

2015. dec. 26. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:

"...it accepts all the interchangeable Nikkor lenses during those time and still usable with many of today's AI & AIS lenses..."

Az akkori lencsék azok Nikkor-Auto-k voltak.


"The FTN was designed to work with Nikon's earlier "prong" type NAI or "Non AI" lenses. However, it will also mount and meter with most AI/AIS lenses, providing they too have the metering prong. It also mounted all the AF Nikkors I tried it with, though there must be some exceptions. With AF Nikkors, you will have to use stop down metering. This means you will have to manually stop the lens down with the depth of field lever and then take the meter reading. You can also have the metering prong added to AF lenses, and thereby meter wide open."

2015. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi első... ezt én is megtaláltam, de viszont konkrét objektívekre gondolok, mivel nem értek hozzá és nem tudom mik a jók a Nikkor/Nikon lencséken belül.
2015. dec. 27. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:

F-bajonettes gép. Úgyhogy ugyanazok mennek rá, mint a mai Nikon gépekre.


Használtan 5-6 ezertől kb. 42 millióig terjed az áruk.

2015. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez pl. milyen minőségű objektív? Szép képeket csinál? És ez jó az ftn-re?

2015. dec. 27. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Hibás elgondolásnak tartom, hogy bármit is kezdjél analóg géppel 2016-ban, elvégre lassan az van.

Rengeteg macera, sok sz.r képet fogsz csinálni, és sosem tanulsz a hibáidból.

Digitális géppel, ami manapság már fillérekbe kerül, több száz képet csinálhatsz egyazon témáról. Megnézheted, újravághatod, átszínezheted, formázhatod.

Az analóg a nagypapik játékszere, akik sosem értik meg az újat. Ne kezdj vele.


Csak hogy tudd, a lencse nem számít a fotózásban. A fényképező nem fontos. Az egyetlen fontos dolog te magad vagy.

2015. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de ragaszkodom az analóg fotózáshoz.
2015. dec. 29. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
4000-ért sose vegyél objektívet.
2016. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!