Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy kezdő fotóstúdióhoz...

Egy kezdő fotóstúdióhoz szerintetek mennyi cucc kell?

Figyelt kérdés
Ugyanis voltam egy stúdióban fotózkodni, de nem mondanám, hogy nagyon profik. A mai gépek kb elvégzik a fotós helyett is a munkát. Szóval arra gondoltam van egy kevés befektetni való pénzem és megpróbálnám, hisz 10.000/óra kb amiket látok fotózást. Csak képes lenne megtérülni. MIt mondotok? Ja és egy 2.30-as belmagasság elég?

2016. jan. 2. 21:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

"A mai gépek kb elvégzik a fotós helyett is a munkát"


Kedves vendéglátók, nagyon finom volt az ebéd, amit kaptunk. A feleségének bizonyára elsőosztályú edényei és tűzhelye van.


Ennyit arról az ökörségről, amit írtál. Aki ennyire öntelt és taníthatatlan módon áll hozzá, az bele se kezdjen.

2016. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

persze, vágj bele!


a stuidóba pedig nem kell semmi, a mai gépek már annyira jók, hogy a világítást is elvégzik a fotós helyett, csak drága gépet kell venni, csak arra figyelj, hogy valami hosszabb objektívet vegyél hozzá. A múltkor láttam egy fotóst, egy 35mm-es üveggel dolgozni, és mit ne mondjak, nem tűnt túl profinak azzal a pici lencsével, még zoomolni sem tudott.


Szóval mindenképpen megtérül a befektetésed, csak arra figyelj, hogy manapság már a mobiltelefonok is nagyon jönnek fel, lehet, hogy már gépbe sem érdemes beruházni, elég lenne egy iphone, azon csak 1 gomb van, és tényleg mindent megcsinál a fotós helyett.

2016. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Törtem a fejem, hogy privátban válaszoljak, de te is privát helyett itt írtál véleményt. Nem cinikusan írtam vagy ilyesmi mégis indulatos választ kaptam. Nem ártottam neked. Tényleg tanácsot kérni jöttem ide. Nem vagyok öntelt, se beképzelt. Nem nézem le a fotósok munkáját, stb. Azonban azt tisztán látom, hogy van érzékem a fotózáshoz. Nem hiszem, hogy ne akarnék tanulni, hisz tanácsért jöttem ide is.


Szerintem kellően kreatív vagyok és ha már befektetem a munkából spórolt pénzem, olyanba akarom, amiben én is szívesen alkotnék.


Az internet átka, hogy mindenki a maga hangsúlyával és stílusával olvassa fel a másik szavait. Én normálisan írtam a soraimat. Nem tudom miért kellett erre indulatosan válaszolni.


Kedves Második!

Neked is köszi a választ. Azért a telefonos választ remélem nem komolyan mondtad. Tényleg szeretnék ezzel foglalkozni, de mivel nem vagyok sajnos milliomos apró lpésekkel mennék előre. Ezért akarok csak egy kis stúdiót, amibe a legszükségesebbeket venném.

2016. jan. 2. 23:52
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

Ha már voltál fotózkodni, és láttad, hogy a gép mindent elvégez a fotós helyett, miért nem írtad fel egy papírra, mik vannak a stúdióban?


Gondolom a mindentelvégző gépen kívül még egy-két szék lehetett, hogy addig a fotós tudjon üldögélni, esetleg tévé, hogy ne unatkozzon.

2016. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Molyember válasza:
100%
Nagyon baráti hangnemben írom: ha ennyire nem érzed a második válaszból áradó iróniát, inkább ne akarj ezzel pénzt keresni egy darabig. A magad szótakoztatására természetesen fotózhatsz, de ha tényleg fontos neked a pénz, ha ezt befektetésnek szánod, akkor inkább lebeszélnélek róla. Egy ideig maradjon hobbi, és a pénzedet fektesd valami másba, hátha több lesz belőle, mire megérted, miért kaptál ilyen válaszokat.
2016. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Az tisztán látszik, hogy a fotográfiáról mint olyanról halovány lila fogalmad sincs, degradálod és semmibe veszed ezt a szakmát. Azon meg kár csodálkozni, hogy ha közlöd, hogy a mai gépek elvégzik a fotós helyett is a munkát, az bizony kinyitja a legtöbb ember zsebében a bicskát és mérhetetlen butaságról tanúskodik.


Igen, sokan vannak akik ugyanezt hiszik. Bevásárolnak aprópénzért (pár százezer forint ebben a történetben aprópénz) amatőr cuccokat, majd elkezdik magukat profi fotósként hirdetni, átugorva a tanulással töltött éveket, a felszerelésépítést és kb. mindent aminek meg kellene előznie azt, hogy pénzt kérhessenek a képeikért. Ez nem így működik.


Egyrészt a fényképészet mint tevékenység végzettséghez van kötve jelenleg, tehát akkor tudsz számlaképes lenni, ha legalább két évig tanultad azt, iskolai keretek között (szerencsére, mert így is sokan vannak akik nulla tudással és felszereléssel azt gondolják, hogy a fényképezőgép majd helyettük fog fényképezni), a NAV cerzuzája pedig igen vastagon fog, főleg a nulláknál, amikor a csekket írják. Másrészt pedig, egy komolyabb műterem 6-8 millió forintból áll össze (megfelelő vakuk, lámpák, kioldók, fényformálók, hátterek, objektívek, fényképezőgépvázak, egyéb kellékek, a falak megfelelő festékkel való lefestése stb...) és ez még mindig nem adja meg a szükséges tudást.


Ezzel az erővel nyugodtan elmehetsz pl. fogorvosnak, ha van hozzá érzéked (a fúró meg a tömőanyag úgyis megcsinálja a legtöbb fogorvos helyett amit kell) az meg még drágább is.

2016. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy melyik az a fényképezőgép ami elvégez helyettem mindent? Mert elég kényelmetlen már esküvői képanyagonként 80-120 órát utómunkával tölteni...
2016. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Kár, hogy a normális válaszom ellenére csak kioktató stílusban tudsz válaszolni. Holott én egy szóval nem bántottalak téged. Ez mondjuk nem engem minősít.
2016. jan. 3. 12:07
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy te magad normálisnak tartod a kérdést és a választ, azonban süt belőle az ostobaság és a fogalmatlanság.


De tudod mit? Ja, 2,30-as belmagasság elég, más nem nagyon kell. Érteni sem kell hozzá. Hajrá, mikorra leszel kész?

2016. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
A NAV kapcsán még reagálnék. Kutakodtam már képzések, stb kapcsán. Az OKJ rendszer átszabása óta nem igazán derül mi is az elfogadott szak és ennek eredményeként az se derül ki, hogy kötelező-e. Az úgy nevezett ügyfélkapukban amit a kormány hozott létre országszerte se tudták megmondani pedig ez a munkájuk, hogy egyéni vállalkozásnál kell-e szakirányú papír. Egyszerűen kaotikusan szabályozatlan ez a rész. Szóval ha te tudsz biztos és megbízható forrást oszd meg velem, hogy én is láthassam. Köszönöm!
2016. jan. 3. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!