Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgép csomagot...

Melyik fényképezőgép csomagot válasszam az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Canon EOS 1200D + 18-55mm DC III + 50mm 1.8 kit

Nikon D5200 fekete + 18-55 VR II kit

Nikon D3300 + 18-105 VR Fekete KIT

Sony Alpha SLT-A58K + 18-55mm Kit


Még sosem volt komolyabb fényképezőgépem, kezdő vagyok, nem igazán értek hozzá! A felsoroltak hasonló áron vannak tripontnál, 150 ezer forint körül!



2016. jan. 3. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Két kérdés fogalmazódott meg bennem, ahogy olvastam:

- Miért akarsz 0 tudással rögtön tükrös gépet?

- Ha már tükrös gépet akarsz, miért nem olvasol el teszteket, jársz utána az alap technikai információknak, hogy tudj dönteni?


Én a Canon EOS 1200D, vagy a Nikon D3300 közül választanék. Az előbbinél vonzó, hogy adnak egy fényerős fixet, az utóbbinál pedig egy nagyon jó és sokrétűen használható objektívet. Most mondanám, hogy döntsd el neked melyik felel meg jobban, de attól tartok ahhoz előbb el kellene olvasnod minimum 2-3 anyagot, ami elmagyarázza mi miért van a fotózásban.

2016. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én a nikon D3300 mellett döntenék nekem is az van elég jól bevált. a D5200 régebbi modell de az egy lépcsőfokkal jobb szériából DE ahhoz nincs olyan obi mint ehhez azért az a széleskörűség elég jónak számít a 18-105mm.
2016. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1-nek: Azért veszek tükrös gépet mert most megengedhetem magamnak, és az egyik általam kinézett fotós tanfolyamon feltétel a saját DSLR gép megléte. Milyen tananyagokat javasolsz vásárlásom előtt? Bírom a kritikát, de ez így nem volt valami építő jellegű..
2016. jan. 3. 20:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg én is főként a 1200D és a D3300 között vacilálok. Portréfotózás nagyon érdekelne, ahhoz pedig ha jól tudom akkor a második objektív amti adnak mellé elég jól passzolna (javítsatok kérlek ha tévedek), de a D3300 újabb gép (jobb minőségű is?), és mivel most tanulnám a dolgokat, lehet, hogy jobban járnék egy 18-105-ös obival és esetleg később tudnék venni hozzá egy fix 50-eset ha tényleg tetszik a dolog..
2016. jan. 3. 20:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Nikon vagy Canon márkához olcsóbbak a kiegészítők? Vagy jelentéktelen az eltérés?
2016. jan. 3. 20:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy melyik márkát választod.


[link]

[link]


[link]

2016. jan. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen a D3300 jobb minőségű. nem sokkal de valamivel igenamikor én is benne voltam a vásárlásban akkor nagyon nézegtttem és eég sok mindenben jobb persze nem nagy eltérésekben. Az objektívről meg igazából hogy azt majd később olcsón be tudod szerezni. Egyébként milyen tanfolyamra akarsz járni?
2016. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!