Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Minimum hány megapixel szükség...

Minimum hány megapixel szükséges, hogy ilyen minőségű képeket tudjak készíteni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy ilyen elmosódott legyen a háttér.

[link]

[link]

[link]

[link]



2016. jan. 4. 14:32
1 2
 1/12 Topor G ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a pixelekhez. Jó gép kell hozzá, az tény. A jelenség a mélységélesség, és olyan objektívekkel lehet elkészíteni, ahol nagy fókusztávolságnál (teleobjektív) lehető legjobban nyitott rekesszel (f-érték kicsi) fényképezel. Előny, ha manuálisan lehet élességet állítani.
2016. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ehhez milyen gép kellene? Tudnál ajánlani egyet?
2016. jan. 4. 14:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem az első vagyok, de bármilyen olyan gép jó hozzá, amivel mélységélességet tudsz állítani (az F érték változtatható). DSLR vagy az olcsóbb Bridge gépek megfelelnek erre a célra. Az ilyen képek készítéséhez a legalsó érték ajánlott F1.4, F2.8, F3.2, amit tud a gép. Minél feljebb mennek ezek a számok, annál több minden lesz éles egyszerre a képen.


A másik variáció, hogy Photoshoppal a témát körbevágod és elhomályosítod a hátteret. Az első variáció viszont egyszerűbb és gyorsabb.


A harmadik elég olcsó, de mehetsz feljebb is a pénztárcádnak megfelelően.


[link]

2016. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Topor G ***** válasza:
L830-am van, ami kicsit tud csak többet, mint az előző válaszadó által javasolt gép, és nagyon meg vagyok elégedve! Igen, lehet vele olyan képeket készíteni, amilyeneket linkeltél (nem vagyok profi). Ha belejössz, és többet akarsz, jöhet a tükörreflexes (DSLR), cserélhető objektívval (de az már más árkategória).
2016. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Én gondoltam arra is,hogy veszek egy Sony Xperia Z1-et aminek 21 megapixeles a kamerája,de lehet inkább ilyen fényképezőt veszek helyette,mert telefonnal nem biztos,hogy tudok ilyen jó képeket csinálni. Vagy mégis? Nem igazán értek ehhez,de szeretném elkezdeni akárcsak hobbiként is.
2016. jan. 4. 15:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolják ilyen sokan, hogy bármi (főleg a minőség) függ a megapixelektől?


A háttérelmosáshoz nagy szenzor, meg fényerős objektív kell! Telefonnal soha nem fogsz ilyen képeket készíteni, a körömpiszoknyi szenzornak és a nagylátószögnek köszönhetően.

2016. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elmosódásnak a leginkább a távolságokhoz van köze. 5,6-os rekesszel is el tudod mosni a hátteret, ha az megfelelően messze van a fotó tárgyától.

Értelemszerűen egy teleobjektívvel jobb eredményt fogsz elérni, mint egy nagylátószöggel.

A megapixelnek ehhez semmi köze, az csak az mutatja meg, hogy mekkora lesz az elkészült kép felbontása. Sem jobb, sem rosszabb nem lesz (kivéve, amikor egy apró szenzorra ráerőltetnek 2x megapixelt).

Aztán persze megint annál jobb eredményt érsz el, minél nagyobb a szenzor, és így tovább.

De alapvetően a távolság játszik nagy szerepet.

2016. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Igen, az előttem lévő állítása is teljes mértékben igaz. Ha nem elég kicsi az F értéked, akkor messzebbre mehetsz. Jó portré készítéséhez a 80mm-es objektívtől felfelé érsz el szép eredményeket. Az emberi szemhez az 50mm-es objektív nyújt torzításmentes képet. Nyilván minél nagyobb a mm érték, annál messzebb kell, hogy legyél.

Hamar rájössz, hogy telefonnal csak ritkán lehet megfelelő képet csinálni.


[link]

2016. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat! Csak az a baj,hogy én nem igazán értek ehhez. Eddig csak egy kicsi kompakt samsung gépem volt,ami elromlott,és most telefonnal fotózok. Úgy gondolom jó képeim vannak,és értek is ahhoz,hogy ne átlagos képek legyenek,és itt csak a portrékra gondolok,de szeretném ha elmosódott lenne a háttér mint a képeken amiket linkeltem. Lehet hülye kérdés, de ha veszek egy Nikon Coolpix L340-et akkor tudok ilyen képet csinálni vele? És anélkül,hogy obiektiveket vennék hozzá? Vagy milyen gép lenne jó ehhez?
2016. jan. 5. 15:46
 10/12 A kérdező kommentje:

35 mm-es obiectivvel tudok ilyeneket?

ezeket azt hiszem ilyennel készítettek:

[link]

[link]

2016. jan. 5. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!