Milyen fényt használjak hasonló portré elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

Egyéb tanácsot is boldogan fogadok!! :) :)


Itt a kép: [link]


Fényképezőgép:


d3200, 18-55 vagy 50 f/1.8



2016. jan. 5. 14:49
 1/7 Gabor480 válasza:

Egyéb felszerelésed van ezeken kívül? Amúgy portréhoz mindenképpen a fix50-et (D vagy G?) használd. Alapesetben fognék egy rendszervakut, amivel jobb híján egy fehér falra vakuznék jobbra + egy kis fehér lappal irányítanék belőle egyből a modellre is, közben balról egy nagyobb diffúzort használnék. Így viszonyt árnyékos lenne még a háttér, szóval azt is be kell villantani, nem is akárhogy. Ja és fentről is kéne egy kis fény a hajára ha tényleg ilyet akarsz.


Ez vonatkozott arra, hogy ha van 1-2 eszközöd, viszont külső fényed nincs.


Amennyiben van egy szép nagy ablakod, akkor válassz egy időpontot, amikor elég szórt fényt kapsz a szobában, fogd a fix 50-et és kattints. A túloldalra mindenképpen kell egy reflektáló felület, hogy tompítsa az árnyékokat, plusz szerintem jót tenne ha a beépített vakut felcsapnád és tennél elé egy vastag lapot/könyvet, amivel a mennyezetről szintén nyerhetsz szórt fényt.

2016. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hihetetlen sokat segítettél, köszönöm.

A második lehetőséggel fogok próbálkozni. Egyébként G-obi. :) :)

2016. jan. 5. 15:32
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja és valamit elfelejtettem.


Softboxról vélemény? Azt gondoltam segíthet az is.

2016. jan. 5. 15:35
 4/7 Gabor480 válasza:
Naná, hogy segíthet. Azért is kérdeztem, hogy van-e egyéb kiegészítőd. Softboxhoz van rendszervakud is? Mondjuk egy 110cm-es derítőlap jól jönne még.
2016. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendszervakum nincs sajna, még csak nagyon kezdő vagyok, csak szeretném kihozni a maximumot, és gyakorolni. Egyelőre valami izzóval próbálkozom majd softboxnál...

Amit tudok jelenleg saját kezüleg próbálok megoldani, "barkácsolni".


Köszönöm a tanácsokat!

2016. jan. 5. 19:58
 6/7 Gabor480 válasza:
Ha tudsz, akkor szerezz be hozzá 4000K-es "izzót", mert a hagyományos 2700K-es nagyon meleg lenne a természetes fényhez képest és azt jóval nehezebb értelmes színre kompenzálni. Persze a legjobb 5600K körül lenne, mint amilyen a vakuké is. Ha RAW formátumban fotózol, akkor az utómunkánál sokat tudsz ügyeskedni.
2016. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 cernageza ***** válasza:
2016. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!