Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D5500 fényképezőgéphez...

Nikon D5500 fényképezőgéphez milyen objektívet válasszak? Következő témákban szoktam fotózni: Portré/egészalakos Tájfényképezés

Figyelt kérdés
Szóval két elég különböző kategória, ezért egy alapobjektívre lenne szükségem, ami nem KIT hanem valami jobb minőségű és alkalmas mindkét témában. Segítség?

2015. dec. 5. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mi az az egészalakos tájfényképezés... :O
2015. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért nem tudod, mert nincs olyan. Külön sorba írtam csak egybeszedte amikor elküldtem. Tehát a kommenthuszárok elkerülése érdekében egészalakos PORTRÉ VESSZŐ tájfényképezés.
2015. dec. 5. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Portré vesszőt én telével szoktam.
2015. dec. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha a kereted engedi, akkor vegyél egy fix 2.8-as vagy 4-es fényerejű 70-200-at. elég drágák, de nagyon jó a minőségük, megéri. ha nem fér bele a keretbe, akkor elég lehet egy 70-300 is, de ezek hiába hosszabbak, rosszabb a képminőségük és nem nagyon tudok olyanról, ami nem változó fényerejű, általában 3.5-5.6-osak szoktak lenni. eleinte lehet, hogy nem fogod érezni a különbséget, de egy idő után megérted, hogy miért jobb az első tanács.


ha olcsó megoldást akarsz, akkor vegyél egy 50/1.8-at, az jó minőségű alapobjektív, sok mindent meg lehet tanulni vele és hosszú távon jól hasznosítható

2015. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Portréra fényerős (f/1.8, 1.4) alap vagy kistele, pl 85mm f/1,8. Egészalakosra 35, vagy 50mm-es.

Tájképhez nagylátószögű kell, pl. 10-20mm-es, vagy 11-16-os zoom. Vagy akár fix.

A tájból kisebb részletek kiragadására enyhe/közepes tele, de a 'tipikus' nagytotál tájképekhez a hatásos nagylátószög a fontos.

2015. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!