Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgépet szeretnék...

Fényképezőgépet szeretnék venni. Vélemények?

Figyelt kérdés
Canon EOS M10-t néztem ki magamnak. Mivel ez egy új darab nem sok tapasztalatot találtam vele kapcsolatban. Valakinek már volt vele dolga? Vélemények? Vagy tudnátok 100000-200000-es árkategóriában jobbat ajánlani? (váz+objektív)

2016. jan. 5. 20:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igazából az az egy bajom vele, hogy nem valami strapabíróan néz ki, meg nincs rajta kereső.
2016. jan. 5. 20:54
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem M3 volt egy ideig. Alapvetően nem volt rossz gép, azért is vettem, mert rá tudtam tenni a meglévő Canon obikat.

Mindig attól függ, mik az elvárásaid, és mit használtál előtte. Én tükrösről léptem vissza (vagy egészítettem ki), ahhoz képest nem jött be. Lassú volt, lemaradtam a pillanatokról, és valóban nagyon hiányzott a kereső.

Amúgy szép képeket csinált, ha sikerült eltalálnod a fókuszt, a mérete kellemes, a kezelhetősége sem volt rossz. Viszont vagy full manuál, vagy full automata mód van csak rajta. Azt hiszem, ez az M10-nél már változott.


Ha kompakt gépről váltasz, biztosan más élményt nyújt.

Nehéz úgy ajánlani, ha nem tudom, mire kell neked. Kell tükrös, vagy inkább a kis méret a lényeg? Veszel hozzá obikat? Mire akarod használni?

200ezerért lényegében bármelyik belépő tükröst megveheted.

De szétnézhetsz a komolyabb kompaktok között is. Én az M3 helyett Sony rx100 III-at vettem, de ismétlem, nekem tükrös mellé kellett második, hordozható gépnek, ami csak úgy mindig ott van a táskámban.

2016. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából hobbifotózásra főleg amikor utazok, ilyenek. Tükröst keresek, mert az automata nem igazán jön be. A Canonhoz ragaszkodnék, de ha Nikon az sem baj. :) Nekem a kereső hiányzik nagyon-nagyon róla, főleg hogyha pont olyan szögben állsz hogy a képernyő fényben van, akkor kb semmit nem látsz. Meg igazából hogy amikor így utazol nem úgy vigyázol egy gépre,mint pl. egy stúdiófotózáson. Arra gondolok, hogy simán felmászol egy sziklára fényképet csinálni,túrázás közben véletlenül megcsúszol és azért hogy benne van egy táskában az még nem szolgáltat 100%-os védelmet. Például a 760D már jóval strapabíróbban néz ki, de az ára is "szebb". Az szerintem egy 300-ba kerülne objektívvel. Persze ott a garancia. De nem az a tervem, hogy csak két évre veszem.
2016. jan. 6. 16:49
 4/12 anonim ***** válasza:

"Tükröst keresek, mert az automata nem igazán jött be"


Akkor miért az M10 a kiszemelt???


Ez nem tükrös, hanem csak cserélhető obis MILC.


Egyébként 200.000-ért elég jó Canon cuccokat lehet kapni, én is Canonos vagyok, a Nikon nem jön be.

2016. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok


[link]


És emellé ha veszel egy Canon 55-250-es obit (Te döntésed, IS, IS II, IS STM) akkor 18-250mm-ig tudsz fotózni, ami elég jó már.

2016. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

" akkor 18-250mm-ig tudsz fotózni, ami elég jó már."


Ha ilyet ajánlasz valakinek akkor most trollkodsz vagy nem értesz hozzá?

2016. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tükörreflexes akartam írni, csak nekem ha valami nem automatikus akkor tükörreflexes. Tudom, hogy ez így nem helyes meghatározás, deee :P
2016. jan. 7. 16:41
 8/12 anonim ***** válasza:
A legprofibb gépeken is van automatikus mód...
2016. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
tükrös gépeken is van automata mód. Mondjuk abban igazad van, hogy felesleges rá, én sem használom.
2016. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os: köszi, értek hozzá és nem trollkodok. A 18-250mm-t úgy értettem, hogy 18mm-250mm-ig bármennyin tud fotózni, igaz cserélni kell az obikat.


Esetleg azzal van bajod, hogy a 250-et egész jónak mondtam? Hát szerintem nem a Nemzetközi Űrállomást akarja fotózni. Ha igen, akkor elnézést, oda tényleg baromi kevés a 250mm.

2016. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!