Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Legmegfelelőbb fényképezőgép...

Legmegfelelőbb fényképezőgép kezdőknek?

Figyelt kérdés

Szeretnék hobbiként elkezdeni fényképezni, és ehhez egy megfelelő fényképezőgép kellene. Na már most, nem szeretnék egy 300.000 ft.-os fényképezőgépet venni,így kezdésre, mert az kicsit elhamarkodottnak tűnik.


Mivel fényképezni szeretek, de csak egy kis egyszerű fényképezőm van, ami nem sok mindent tud, úgy gondoltam, ha már azzal szeretek fényképezni, lehet be kellene újítanom egy kicsit nagyobb gépet.


A segítségeteket szeretném kérni, mert nem tudom, mi lenne a legmegfelelőbb. A fényképezőgépekhez mint szerkezetekhez, típusokhoz, és stb. nem értek annyira, hogy válasszak. Ezért ha valaki tud egy "kezdőknek" megfelelőt, ami lehetőleg nincs annyira szörnyű áron, de mégis megfelel a célnak, akkor segítsen légyszíves!


Még mielőtt valaki megkérdezné, mennyit szannék rá, a válaszom: Ezt még én sem tudom! :D Ha lehet írjátok le a javaslatokat, és úgy zárójelben hogy kb. mennyibe kerül. Mivel nem értek a fényképezőkhöz, ezért nem tudok konkrét árat mondani, de azt tudom, hogy egy egyszerű "zsebfényképezőnél" (fogalmam sincs hogy így mondják e, tudjátok, az a kicsi :DDD ) drágább, tehát annál magasabb árakra gondolok.


Köszönöm szépen, ha valaki válaszol, és ajánl! :)



2016. jan. 9. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Új kell mindenképpen?
2016. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát attól függ. Van eladó fényképezőgéped? :)
2016. jan. 9. 20:37
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
DSLR.
2016. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy Canon EOS M-et


a vázat megkapod egy ~100asért és objektíveket is tudsz hozzá elfogadható áron venni.

attól függ hogy mit akarsz fotózni.


[link]


a gépnek profi kategóriát megközelítő paraméterei vannak

2016. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs, de használtan ki lehet fogni jó Canon 550/600D-ket.

Újonnan a 700D + 18-55 IS STM-et ajánlom.

2016. jan. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a valászokat. Én is a 600D-t nézegettem mostanában, viszont nem tudom, merjek e használtat venni. Kissé tartok attól, hogy esetleg valami rossz benne/rajta. Az ilyen internetes oldalak gondolom nem mindig megbízhatóak (még sosem rendeltem/vettem semmit használtan, de főleg nem internetről :D)

Viszont ma épp nézegettem ezt a Canon EOS 1200D-t. Esetleg erről tudsz valamit? Persze tudom, hogy a 600D-t nem tudja felülmúlni, de szerinted kezdésnek milyen? Sok különbség közöttük, illetve a kép minőségében, amit készítenek?

Még egyszer nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok! :)

2016. jan. 11. 02:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Használtan egy 600D sokkal jobb választás lenne. Nem kell félni a használt dolgoktól, de csak olyantól vegyél aki megengedi, hogy kipróbáld. 1200D-is jó kezdéshez, de zajosabbak a képek ugyanolyan iso-n, sötétebb a kereső, minőségben is érződik a különbség. Kezdéshez jó.
2016. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! :)
2016. jan. 13. 15:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
bocs, hogy beleszólok, de már itt megakadtam, amit írtál: "kis egyszerű fényképezőm van, ami nem sok mindent tud" - nem egy gépnek kell TUDNIA, hanem annak aki mögötte áll. Hiába a sok flanc egy gépen, ha vacak képek jönnek ki belőle, akkor ugyanolyan értéktelen a kép mintha bármi mással csinálnád. Először tanuld meg az alapokat. Ha még nincs kijelölt kedvenc, leendő gép amivel szemezel, akkor kutakodj, mert még nagyon nem vagy jártas a témában, derítsd ki TE, hogy mi az ami neked jó. Én sem tanultam a fényképezést, de bepötyögtem, ide-oda szaklapokat néztem hogy milyen fgépek vannak mire jók mi a célom stb és pár év alatt lehet egy alapot kapni, ami azt mondom tűrhető, hogy egy fényképész ismerősömmel egészen érthetően tudok beszélni és nem néz nagyon nagy kontárnak. Ezt a nagyon minimumot sajátítsd el, addig nem érdemes kidobnod a sok-sok pénzt, mert lehet h nem olyat veszel ami neked megfelel.
2016. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
én vázat nem vennék használtan az biztos mert mi van ha cserélni kell a zárat stb akkor rosszabbul jössz ki mintha újat vennél és sehol se vagy. Nem mindenki becsületes, lehet h úgy átvágnak, mint a huzat, mert látják, hogy még kezdő vagy.
2016. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!