Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudom, ezer ilyen kérdés van,...

Tudom, ezer ilyen kérdés van, de melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel tervezünk venni fényképezőgépet (vagyis ő, én csak keresek neki), és kettő között vacillálunk: Canon SX410IS, és Fujifilm S9800.

A Fuji mellett szól, hogy manuálisan állítható, így a továbbiakban jó alapja lehet egy komolyabb gépnek. (szerintem). Viszont drágább. Az érzékelő CMOS a Canon CCD-jével szemben, erre is mondtak jót.

Mit gondoltok, megéri a plusz pénzt, vagy a manuális állításokat félreértettem?

Röviden a mindig elhangzó kérdés: Ti melyiket vennétek a helyünkben?



2016. jan. 13. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs rajta rendes rekeszállítás. Bár melyik hasonló kompakton van?

ND szűrős megoldással dolgozik, illetve nincs kézi élességállítás sem.

A záridő az ténylegesen állítható.

2016. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincs kézi élességállítás? Több oldalon néztem a gépeket, lehet, hogy összekevertem valamit, mert igaz, hogy hiába kerestem, nem találtam a manuálisra vonatkozó infót a leírásban. (ezért kérdeztem, hogy félreértettem-e a manuális dolgokat, de úgy néz ki, nem, hanem nincs is..)

Ezek szerint szerinted nem annyival jobb?

Más, amit ajánlanál/ajánlanátok?

Manuális beállítás előnyben!

2016. jan. 13. 22:32
 3/13 anonim ***** válasza:

Az első arra céloz (nem néztem utána, hogy igaza van e, de valószínűleg igen), hogy hiába van "kézi rekesz állítás", ha nincs a gépben rekesz. Az elektronikus ND szűrővel gyakorlatilag csak szimulálják a rekesz működését, az olcsóbb kompaktok mind ilyenek, és onnantól hiába mondják, hogy tessék, állítgathatod manuálisan, jó kérdés, hogy valójában mit is állítasz.


Egyébként normális manuális beállítások nincsenek ebben az árkategóriában.

2016. jan. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Össze-vissza írnak mindent a neten az S9800-ról. Egyik oldal szerint van manuális fókusz, a másik szerint nincs. Viszont megnéztem a használatiját, és egy szóval sem említi, hogy lenne, úgyhogy jó eséllyel nem tudja.

Nem tudok gépet ajánlani, mert nem ismerem a preferenciákat. Annyit tudok, hogy legyen manuális beállítási lehetőség.


Mindenképp hasonló, bridge-szerű kéne? Tehát ilyen nagy markolatos, nagy zoomos?

2016. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Félve kérdezem csak, de mire kell a manuális fókusz?

Szerintem a kérdező a manuális beállításoknál inkább záridőre, rekeszre és isora gondol, nem a fókuszra.

Elég szűk azon területek köre, aminél lényeges lenne a manuális fókusz.

2016. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vannak olyan helyzetek, amikor az AF nem pont ugyanarra gondol mint mi, sőt olyanok is, amikor az AF nem hajlandó működni.


És vannak olyan fotósok, akik bizonyos helyzetekben nem bízzák magukat az automatikus élességállításra. Bár ez utóbbi ugye személyfüggő.

2016. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem szívesen, de Fuji. Egyébként a helyében lehet, hogy gyűjtögetnék egy tükrösre. Nekem is volt bridge, és alig vártam, hogy megszabadulhassak tőle. A Fuji-n fontos dolog a kereső, az LCD-t ha megvilágítja a Nap akkor a fotózásnak vége hisz nem fog látni az LCD-n semmit.
2016. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, a keresőt fontosnak tartom én is.

Ez egy kezdő gép lenne, ami az automata funkciókkal is lenne használva az "előveszem-gyors lekapom csak" esetekben, viszont úgy gondolom, nem árt, ha jobban megismerhetjük a manuális dolgokat, hátha a későbbiekben szükség lenne rá.

A tükrös géppel az a baj, hogy még egyáltalán nem ért(ünk) hozzá (legfeljebb elméleti síkon utánaolvasva).

Ezért gondoltam egy automata/manuálisan IS állítható gépet.

A manuális fókusz is fontos lenne nekem, írta is valamelyikőtök, hogy miért, hátha nem arra gondol, amire mi, illetve a kísérletezgetés, stb. miatt.

Lehet, hogy ezt a gépet pár éven belül követi majd egy DSLR következik, de addigra már lenne egy jó tudás-alap hozzá.

Gondolom.

Köszönöm a válaszokat, szívesen fogadom a továbbiakat!

Ja, a rekeszállításnak is utánaolvastam, igaza van az elsőnek!

4. Ha azt válaszolnám nem, mit mondanál?

2016. jan. 15. 10:57
 9/13 anonim ***** válasza:

A tükrös gépeken is van teljesen automata mód, szóval ez nem kizáró ok.


Szétnézhetsz a komolyabb kompaktok között is, azoknál is vannak manuális módok, és kisebb gépek, mint egy bridge.

2016. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nézegettem, de 50 ezernél kezdtük, és 70-ig már kitoltuk, valahol itt lenne a maximum árkategória.
2016. jan. 15. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!