ZONE_Master kérdése:

200-260e forintból milyen "kezdő" aps-c-s gépet tudok össze "eszkábálni"? Érdemes-e használt vázat, obit venni ami nem volt széthajtva, ergo kevés expo van benne?

Figyelt kérdés

Canon 700D-t néztem ami olyan 160-175 körül dukál 18-55-ös STM obival ehhez még menne egy 50,vagy egy 85-ös f/1.8-as fix


A másik elképzelés egy Sony a6000 lenne ami 170-180 körül kóstál obi nélkül. ehhez menne egy fix 50mm f/1.8 SAM obi.


Fényképezés terén:

2/3 részben rossz fényviszonyok közt készítenék képet.

(város fényeit akarom épp lefotózni,vagy a csillaghullást este az égbolton,naplementét,napfelkeltét megörökíteni,és timelaps-ek készíteni,és hasonló dolgok.)

1/3 rész pedig arról szólna hogy tájképeket készítek nappal normál fényviszonyok közt, és portrékat készítenék a szabadban. (ezt is normál fényviszonyok közt.)


Videózás terén:

kisfilmeket szeretnék készíteni,azt is szintén a természetben.

főleg nappal,de néha-néha naplementében,napfelkeltében is felvennék pár "jelenetet"


ami a sony-ba megfogott az az autófókusza,hihetetlen gyors,és szinte mindig éles a kép.

kicsi mivel milc,nem kell annyit pepecselni vele,mint egy dslr-el.

a hátránya az hogy az obik elég drágák hozzá,és picivel állítólag rosszabb a képe mint a cannon 700d-nek.

és ha minden igaz nincs képstabilizátor az obiba abban az árkategóriában ahol én nézelődök ami elég cink.


Canon szebb kép,zajmentesebb.sokkal több obi van hozzá.

hátránya hogy mégsem egy milc,de ez nálam nem is lényeges,elviszek én bármit,csak legyen minőségi a kép,videófelvétel:)

A autófókusza jóval lassabb,kevesebb a fókuszpont.


nem tudom mi tévő legyek,milyen gépet lenne érdemes venni.A leírtak az csak is a saját véleményem,amennyiben valamit eltévesztettem nem úgy van,kérlek javítsatok ki,annyira nem értek hozzá,most próbálom bele ásni magam a dolgokba,ezért is írtam ide a gyk-ra hogy hátha a szakik,vagy jobban hozzá értő emberek tudnak nekem segíteni:)

Válaszodat előre is köszönöm!


amennyiben mást ajánlasz kérlek vedd figyelembe azt hogy a max keret 200-260e forint,és szükségem van egy vázra,és egy obira amivel mind a portré fotózás,és tájfotózási szenvedélyemet ki elégíti.



2016. jan. 29. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Személy szerint az EOS 700D-t tudom ajánlani. Bestbuy
2016. jan. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!