Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen márkájú és típusú...

EagleHUN kérdése:

Milyen márkájú és típusú fotóállványt vásároljunk?

Figyelt kérdés

Amatőr gépünk: Nikon D3100 (500g+), a hozzá való nagyobbik objektívval (AF-S 18-105, 420g).

Legtöbbször túrákon tájképfotózásra illetve makró fotózásra használtuk eddig.

Az állvány a HDR-hez és panorámafotókhoz kellene főleg, meg esetleg otthoni tárgyfotózáshoz!

Ezen az oldalon( [link]

már megnéztük milyen képességekre van szükségünk.

3 dimenziós fej mindenképpen, (gömbfej, precíziós kizárva), középrúddal kellene. Ha lehet kül és beltéri lábtüskékkel adják, de ha nem akkor a kültéri a fontosabb.

Mivel max 40000-et szánunk rá, abba valószínű karbon nem fog beleférni így marad a fekete alumínium.

Mivel a gép 1kg legalább 2kg teherbírás kell, de nem baj ha több.

Mivel viszont még sosem volt állványunk, így nem ismerjük a márkákat és az azokon belüli típusokat, osztályozást számozást. Melyik megbízható melyik nem, melyiket ajánljátok és melyiktől mentsen meg az isten, illetve így most ti. :)

Ebben kérnénk segítséget, tapasztalataitok alapján!

De ha tudtok boltot weboldalt is ajánlhattok.



2016. febr. 10. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Én tipikusan arra a kültéri dolgokra használom az állványt amit te írtál. Volt már velem a világ pár pontján, kapott rendesen, ázott esőben, fagyban, patak közepén, trópusokon. Én egy vanguard tracker + gömbfej kombót ( 284AB100) használok.

Egyetlen negatívum, hogy a tekerők recézett gumigyűrűi nem bírták a gyűrődést. Ez sajnos drágább mit az általad megjelölt negyvenezres keret.

2016. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Zöld kéz ment. Bár ez tényleg nem az általun keresett kategória.

Mindenesetre a Vanguard és a Manfrotto nem rossz márkák. (Ezt más fórumokról tudjuk.)

2016. febr. 10. 22:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Valaki más esetleg?
2016. febr. 10. 22:59
 4/8 anonim ***** válasza:

a Hamát kerüld el messzire! azok még a saját súlyukat se bírják el stabilan, nemhogy egy fényképezőgépet. a legfontosabb, hogy ne inogjon, minél stabilabban álljon. vásárlás előtt mindenképpen próbáld ki, állítsd fel, mozgasd meg egy kicsit. ha szabadban is akarsz fotózni, akkor számolj a széllel, esővel is, ami mozgatni akarja az állványt. legyen tényleg stabil.


általában Manfrotto, Gitzo szokott lenni a favorit minőségi állványokban. van pár más márka is, amit sokan szeretnek, mint Slick, Velbon, de nem nagyon ismerem őket. a teherbírásukat fel szokták tüntetni még a boltok is, nem csak a gyártó oldalán. a különféle termék kategóriákat, számozásokat a gyártó oldalán tudod leginkább megismerni.


szerintem 40-ből túl komoly állvány+fej nem fog kijönni, karbon szálast, meg lábtüskéket ne akarj ennyiért. használtan talán valamivel jobbak az esélyeid, de még úgy is necces lehet.

2016. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, zöld kéz ment.


Igen a Hamával kapcsolatban mi is arra jutottunk hogy kerülendő.

Kipróbálni nem fogjuk tudni, mert online rendelem, de megbízhatóbb magyar online boltból.

A stabilitást biztosítja az hogy ha jóval nagyobb a teherbírása mint a gépünk?


Jelenleg a Cullmannt, Vanguardot és Manfrottót nézegetjük.

Elkezdtem excel táblába írni az egyes típusokat, képességeiket a gyártók oldaláról. És az árakat az online boltokból. :)

A többi általad említett márkáról még nem halottam.

Lábtüske annyira nem fontos. Jó a gumi talp is.

Karbonszálasat eleve nem akartam az ára miatt, pedig hosszú túrákra jól jönne a kis súlya miatt. De így marad a "szenvedés", ebbe már bele törődtünk. :)

2016. febr. 13. 16:21
 6/8 A kérdező kommentje:

Kiválasztottuk és megrendeltük. Az egyik oldalon egy nekünk tetsző Manfrottó jól le volt értékelve.

Ez az: Manfrotto Compact Advanced állvány 3D fejjel, fekete (MKCOMPACTADV-BK)

28000-ről 19990-el volt akciós.

És még táskát is adnak vele. :)

2016. febr. 13. 20:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek.
2016. febr. 13. 20:10
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja igen itt:

[link]

2016. febr. 13. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!