Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Telefon vagy régebbi fényképez...

Dozerman kérdése:

Telefon vagy régebbi fényképezőgép?

Figyelt kérdés
Tényleg szebb képet csinál egy újfajta telefon pl.:Samsung galaxy a5, mint egy régebbi fényképezőgép pl.:Fujifilm FinePix S5700-as fényképező? Ezt azért kérdezem, mert a fényképezőnek igaz kevesebb a pixel aránya, de sokkal nagyobb az optikája. (Samsung A5 13mp, S5700 7mp)

2016. febr. 20. 00:03
 1/4 anonim válasza:
Az a gép már nem mai gyerek, nekem is van egy. De nem teljesen mindegy, hogy hogy fotóznál. Csak úgy "bele a vak világba", vagy kicsit komolyabban. Mert az elsőhöz elég a telefon.
2016. febr. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:

Fényképezésnél a megapixelek száma csak egy szempont (és még véletlenül sem a legfontosabb). Ahogy az előttem szóló is mondta: az optika miatt egyértelműen a gép jobb, telefonokba gyakran egy átlagos vagy épp gagyi "optikát" raknak, egy kerek üveg és ennyi.

Nekem pont egy S5700-asom van, átlagos felhasználás szempontjából egyetlen hátránya van a telefonhoz képest: lassabban kerül elő. A telefon mindig kéznél van, szó szerint pár másodperc a zsebből előszedni és fényképezni vele (főleg, amelyik lezárt kijelző mellett is tud képet lőni), egy fényképezőgépet előhalászni a tokjából és indítani és képet készíteni vele idő. Persze, ha az ember készül, akkor ez nem szempont. De csak lőni egy képet, mert valamit hirtelen megláttam és lefényképezném, na, erre való a telefon. Beállított, szerkesztett képet fényképezőgéppel lehet megkomponálni, nem mondom, lehet valaki minimálrajongó, meg persze, lehet érdekes képet csinálni telefonnal is (nekem életem legjobb képe egy Sony-Ericsson K750i-vel készült), de valójában a telefon telefonálásra való, és MELLESLEG lehet vele fényképeket készíteni is.

Szóval hiába a sok megapixel, ha csak egy kis lyukon jut be az érzékelőlapkához a fény egy szimpla lencsén át.

2016. febr. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Nekem egy Fufifilm FinePix S8600-am van, ez sem egy drága fényképező de én szeretem. Szép képeket csinál, nagy optikai zoom, remek ár/érték arány. Viszont valóban hurcolászni körülményes, amikor hirtelenjében szükség volna rá nincsen kéznél, nem is olyan kompakt mint egy mobiltelefon. A telefon ott van bármikor, mindig használatra kész és egy jobb telefon már képes komolyabb képeket készítésére. És én azt mondom hogy az egyszerű ember számára felesleges is egy fényképezőgép, nem is igazán fogja kihasználni. Aki ért hozzá meg szeret fotózni az meg úgyis a fényképezőre esküszik, mivel profi munkát mégis csak fényképezőn keresztül tudunk végezni. Én azonban egy megállapítást tudok mondani, ha fényképezővel csinált képeket visszanézem olyan mintha ismét éltere kelne előttem a táj, a telefonos képeket nézve meg csupán szemlélő vagyok. Egyébként meg nem jó összehasonlítási alap a régi fényképező gép meg az új telefon. Nyilván egy jobb telefon már képes sokkal szebb képeket csinálni mint egy 10 éves fényképező.. A fényképezők is ugyanúgy fejlődnek technológialiag mint a telefonok, tehát azért összehasonlítva mindig is a fényképező lesz a jobb, ha a legújabb termékeket nézzük. Ne felejtsük el hogy a telefon sok funkciója közül egy a fényképezés, míg azért más egy olyan eszköz ami kifelyezetten erre a célra lett kitalálva.
2016. febr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

igazából a megapixelek száma annyira nem fontos. Ami sokkal inkább meghatározó, az a szenzor (fizikai) mérete. Kicsit amúgy fura, hogy ilyen korkülönbséggel hasonlítasz össze dolgokat. Évről évre rengeteget fejlődik a technika.


Az igazi fotósok meg amúgy azt mondják, hogy egy képben csak 20%-ot számít, hogy mivel csinálod. A maradék 80% a tudás. Aki ért hozzá, az egy lyukkamerával is jobbat lő, mint az, aki nem ért hozzá, és csak a kezébe adják a legújabb Canon/Nikon gépet.

2016. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!