Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgépet szeretnék...

Fényképezőgépet szeretnék venni, és nem igazán tudok dönteni. Még kezdő vagyok, de később is szeretnék vele foglalkozni. Nem akarok túl sokat költeni rá, de már egy komolyabb gépre gondoltam. Tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy előttem már sokan megkérdezték, de azok már elég régiek.

2016. febr. 28. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál rá?
2016. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent hogy komolyabb gép? Nekem egy pentax 645z egy komoly gép ami több millióba kerül csak a váz. De valakinek már egy 70 000 forintos kompakt is komolynak számít.
2016. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Canon EOS 1200D, vagy ha komolyabbat akarsz, akkor 700D. Nekem a 700D az első komolyabb gépem, mikor vettem, akkor a belépő kategória teteje volt. Nemrég jelent meg a 750D, ami a 700D utódja, de minimális a különbség.


Az 1200D az kb tekinthető a 700D "öcsi" verziójának. Pár dologban kevesebbet tud, de egész korrekt masina. Ha komolyabban el akarsz benne merülni, akkor inkább a 700-at ajánlom. Már több, mint egy éve nyúzom, és nagyon jó gép.

2016. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hű,nagyon gyorsan válaszoltatok, amit nagyon köszönök! :D

Hát igazából egy 60-70 ezret szánnék rá. Komolyabb gépnek számít nekem, ami szabadabb kezet ad nekem(de még nem nagyon volt alkalmam ilyent használni), szóval amibe még nem keverednék bele.

2016. febr. 29. 18:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Annyiért egy bridge tökéletes az alapok megtanulásához.

Pl: [link]


Vagy használtan egy jó állapotú DSLR:

[link]


vagy MILC:

[link]


vagy filmes? ;)

[link]



Igazából azt kell eldönteni, hogy mennyire fontos a méret, mire akarod használni, mennyire akarsz belemélyedni a fotózásba, automatán akarsz kattintgatni vagy szeretnéd kézzel is beállítani, közeli vagy távoli témákat akarsz fotózni stb. Amúgy nagyon szép hobbi.

2016. febr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Leginkább makró fotókat, illetve tájképeket készítenék. Szeretnék tanulni rajta, és hát ki tudja mi lesz belőle később? :)
2016. febr. 29. 21:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Végül is arra jutottam, hogy inkább egy jó minőségű bridge gépet vennék, ilyen eső saját fényképezőnek. Esetleg tudnátok ajánlani párat? Ismét csak belekeveredtem a rengeteg választási lehetőségbe, hiába szűkítettem le a kört
2016. márc. 2. 16:22
 8/12 A kérdező kommentje:

Nézegettem párat, de ha mást gondoltok, kérlek azt is mondjátok

Nikon Coolpix L840

Nikon Coolpix B500

Pentax XG-1

Fujifilm FinePix S9400W

Canon PowerShot SX420 IS

Canon PowerShot SX410 IS

Panasonic Lumix DMC-LZ40

És így egy"úristen nem tudok dönteni, és fogalmam sincs, hogy melyiket éri megvenni" érzés kerített magába.

2016. márc. 2. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Panasonic Lumix FZ72 vagy Nikon Coolpix L840


Bármelyiket megveheted.

2016. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nikon d 5100.Amugy kedves második,kicsit egoista vagy mert nekem is olyan van és csak 500 000 ezer forint max ,nem több millió,az azért kicsit túlzás.
2016. márc. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!