Csak én nem veszek észre minőségbeli különbséget Nikon D60-nál a jpeg és a raw között?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam raw-ban is, de nem lett semmivel jobb a kép mint ha jpeg-be mentette volna a gép, élesebb sem lett, színdinamika sem változott.
2016. márc. 3. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a jpeg 4 betű 1 j 1 p 1 e 1 g, míg a raw 3 betű 1 r 1 a 1 w...így kapásból van 4 különbség


milyen programot használsz megtekintésre? a nyers raw képet nézed, vagy már "előhívottat". milyen minőségű kijelzőn nézed? csak a gépén vagy pcn?

amúgy adott esetben a raw lehet gyengébb is első ránézésre, viszont mivel sokkal több infót tartalmaz, megfelelő előhívó eljárás után sokkal jobb, mint ha a gép csinálta volna


amúgy részletgazdagságot pl nem említetted, abban sem láttál különbséget? vagy

2016. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Annyiban jobb csak a nyers fájl hogy jobban szerkeszthető, de pl. egy zajszűrés vagy élesítés nem sokat dob a képen.
2016. márc. 4. 05:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg végigcsinálni ugyanazt az utómunkát egy raw, és egy jpeg képen, és látni fogod, mi a különbség
2016. márc. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem látod a különbséget, akkor vagy a monitorod ótvar, vagy felesleges neked a raw.


Egyébként ahogy a hármas is írta, komolyabb utómunka során fog rengeteget számítani, hogy nyolc- vagy tizenkétbites képen dolgozol.

2016. márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
Ahogy írták is, az igazi különbség az editálás eredményében lesz. A raw-ban benne ül a képzaj is, de nincs rontva tömörítésekkel. Ennek nem az a lényege, hogy szűzen jobban nézzen ki.
2016. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért azt vedd figyelembe, kedves kérdező, hogy a fépi jpg sem zajszűrés nélkül esik ki a gépből.

Így aztán a kérdés inkább az, van-e a gyári zajszűrő szoftvernél jobb a piacon? Akkor látsz különbséget.


Persze, a raw-nak van számos más előnye, de a kérdés pontosítása a zajszűrésről szólt.

2016. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:
9%

Na most próbából lőttem az LG G4-emmel egy sima jpg-t meg egy raw-ot.

Ronggyá nagyítottam mindkettőt.

Ott láttam különbséget, ahol kis árnyalatváltozás van egy felületen, a jpg-n látszik, hogy nagyobb foltokat pixelez egyforma színre.

2016. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7-es megnézem én is
2016. márc. 4. 13:31
 9/12 A kérdező kommentje:
mármint a d60-ét
2016. márc. 4. 13:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Kutya és gyerek fotózáshoz én is jpeget használok.

A raw-ra csak a macerás képeknél váltok. Ott, ahol tudom, érzem, hogy lesz bennük valami.

2016. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!