Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Csak a Sony kamerák hülyesége,...

Csak a Sony kamerák hülyesége, hogy 2 GB-okra feldarabolja a felvételt vagy általános jelenség ez?

Figyelt kérdés

minőségtől függően aztán ez vagy 48 perc vagy 10 perc, de lényeg hogy 1,97 GB-nál mindig újrakezdi, és mások is megerősítették h ez tényleg így van, viszont ők is mind Sonysok.


JVC, stb típusoknál is megvan ez a jelenség?


2016. márc. 14. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez igazából a fájlkezelés miatt van, a FAT fájlrendszer 2GB-ig tudja kezelni a fájlokat, ezért van a darabolás.
2016. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség, technikai korlát.

[link]

2016. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

oké de hát készítek egy full HD-s videot és pontosan 10 perc fér bele. most felveszek egy meccset, koncertet pl, és utána akkor pokoli munka h ezeket fűzzem össze, hát másfél óra alatt akkor lesz 9 db file :(

Így viszont képtelenség videózni, hát az embernek nincs mindig + néhány órája felvételenként, hogy szerkesztgesse :(


de oké, akkor legalább tudom, h nem egyedi jelenség ez a Sonynál ... köszi

2016. márc. 15. 07:25
 4/9 A kérdező kommentje:
de ez a FAT32-es filerendszer egyébként nem rajtam múlik. én tök hiába formázom le NTFS-re a laptopon, ugyanis a kamera saját maga is mindig akarja formázni hazsnálat előtt, azaz tehetetlen vagyok, nem tudom NTFS-re készíteni a felvételeket
2016. márc. 15. 07:31
 5/9 anonim ***** válasza:
A FAT mérethatára annyi, de hogy jön ez ide? Ki használja már azt manapság? FAT 32-re is 4GB a határ, szóval ez nem indok.
2016. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen kamera is ez pontosan?
2016. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát én se értem, pont ahogy írtad, FAT-nak 4 GB kellene, és mégse ...


viszont azóta megkérdeztem, sőt kipróbáltam magam is több Sony modellt és mindegyik egységesen 2 GB-okra szabdalja a felvételt, iszonyú idegesítő :(


hát nézd, kipróbáltunk sokat, de pl:

Sony CX230e, CX 240e, CX320e, CX350ve, PJ390e


és egyébként a rögzítés formátumától is független a jelenség, mert akár AVCHD-ben akár MP4-ben veszem fel, mindig 2 GB-oknál újrakezdi (csak ugye az időtartam lesz más)


ezért lettem volna kíváncsi, hogy akkor csak a Sonyk hülyesége ez vagy általános jelenség, de hangsúlyozom, tök mindegy, én mire formázom, ugyanis a kamera maga akarja formázni, a frász se tudja mire, és csak így engedi használni

2016. márc. 16. 07:16
 8/9 anonim ***** válasza:

"felveszek egy meccset, koncertet pl, és utána akkor pokoli munka h ezeket fűzzem össze,

hát másfél óra alatt akkor lesz 9 db file"


Ugye nem akarod még véletlenül se minden egyes darabot újra áttömöríteni ?

Mert, ha ezek szabványos mp4 fájlok, akkor elég lehetne rögtön így másolni:

TotalCommander -> Fájlok egyesítése

2016. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ööö, nem. TC-vel semmiképpen. Az a funkció az általa darabolt fájl újraegyesítésére jó, itt önálló videó fájlokról van szó. Összerakja, egyben lesz, de nem lehet majd lejátszani, használni.

De a Sonynak lehet, hogy van erre megfelelő. Szóval, hogy átkonvertálás nélkül egyesítés, ez viszont jó irány.

2016. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!