Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez mennyire gyakori jelenség...

Ez mennyire gyakori jelenség másoknál?

Figyelt kérdés

Van egy Xperia Tipo-m, amely csinált már olyat, hogy pár napig nem lehetett hívni. A megoldás az volt, hogy ki- és bekapcsoltam.

Most olyat művelt, hogy ha valaki hív, felveszem, nem hallok semmit. Először úgy gondoltam, biztos térerőhiány. Aztán amikor már ezt is napokig játszotta, újraindítottam és megoldódott a probléma.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez normális, hogy néha újra kell indítani, hogy megfelelően működjön? Egyébként faternak a Samsung okostelója (pontos típusát nem tudom) is szokott hasonlókat művelni.

Előző telefonom SonyEriccson volt (nem androidos, hanem még op. rendszer nélküli), amit nem kapcsoltam ki egyáltalán hónapokig, sőt szerintem több mint egy évet is működött kikapcsolás nélkül és mindig megfelelően működött.

Android rendszer miatt lehetnek ezek a véletlenszerűen megjelenő hibák? Frissítés előtt és után is csinált ilyet. Nem root-oltam, nem "nyúltam bele".



2013. jún. 12. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

1.) Alapszabály, hogy ki és be kell kapcsolni a telefonokat, legalább kétnaponta egyszer. A számítógép se megy 0-24-ben egy normális embernél!


2.) Néhanapján factory reset, vagy szoftver újratelepítése. Akárcsak a számítógépeknél, itt is "elavulhat" egy oprendszer, meghülyülhet, lelassulhat.

2013. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha néha-néha, mondjuk 2-3 naponta ki-be kapcsolod az nem árt

neki. Néha kapcsold ki-be és annyi.

2013. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm a gyors válaszokat. /Nem tudtam erről az alapszabályról./
2013. jún. 12. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!