Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes még sima HD-s (720p-s)...

Érdemes még sima HD-s (720p-s) digit kézikamerát venni vagy annyira szalad a technika, hogy már FHD alatt nem érdemes gondolkodni se?

Figyelt kérdés

Mivel látom, már a 4K-sok jönnek ki sorra, így elgondolkodtam h akkor azon a kamerán ne is variáljak ami ugyan abszolút jó minőség, de csak a sima HD-t tudja?


A Full HD már minimum-követelmény teljesen?

(csak mondjuk azért nem mindegy, mert sztem minőségben annyira nem vészes a különbség, ellenben kezelhetőség, szerkesztés stb méret szempontjából óriási)



2016. márc. 26. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mire kell. Ezt írd le, és válaszolunk rá.
2016. márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
na ez jó kérdés. mindenre. sportesemények felvétele, partykon videózás stb , vakáció ... csak hát azt látom h ma már a legutolsó gagyi kis autós kamera is FHD-s és ezért gondolkodtam el.
2016. márc. 26. 16:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha mindenre akkor nehéz a döntés.


A legnagyobb hátrány az FHD-nél, a nagy tárhelyigény. Szerkesztésnél összefonod a szemöldököd, mire véget ér a renderelés.



Minimum követelmény, hova? Nem kell megfelelned senkinek, főleg ha csak a családnak készülnek a "fölvételek". A 720p garantáltan elég lenne. Elég részletgazdag.

2016. márc. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Számomra most a Panasonic FZ1000 a befutó, persze még csak potenciális lehetőségként.16x-szoros zoom, 1"-os szenzor. Egy családi mindenest akarok venni, és jelenleg ez a gép kecsegtet a legjobb választással. Nem a 4K tudása a lényeg, hiszen jelenleg ahhoz külön TV-ét és számítógépet kellene cserélnem. Az ára, a tesztvideók, tesztfotók egyelőre mellette szólnak. Tud lassított HD felvételt ami ebben a felbontásban igazi extra. Egyébként szerintem is még elég a sima 720p-és felbontás de ma már ezt 50 vagy 60 framéval illik tudnia egy kamerának. A Pana még 1080p-felbontásban is tudja a 60i-t, és a 100fps-t. Tudom sokan a dslr-ekre esküsznek de azok inkább a fényképezésre vannak kihegyezve, a videó funkciók eléggé háttérbe vannak helyezve, és a zoom tartomány is szűkös...
2016. márc. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát ez a dslr kontra kamera egy örök vitatéma lesz sztem, mert a legprofibb környezetben is láttam már komoly dslr fényképezőkkel videózni, na persze 300 ezres puskamikrofonokkal, de akkor is. szal a frász tudja ....


viszont amit írtál, a 60 i az ne viccelj, annyira nem jó dolog az, sztem alap h tudja a progresszívet, én egy i-s kamerát tuti nem vennék meg.

2016. márc. 27. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Utánna néztem, a Panasonic FZ1000 tudja a rendes FHD/60p-ét is. Na és a lassított felvételt:

High Speed Video:1920 x 1080 pixels, 25p (FHD: MP4) (Sensor Output is 100fps)

2016. ápr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

jééézuusss


tényleg kezelhetetelen a FHD :(

hát lefagy a gép meg 2 óra mire feltölti ... szal maradunk a sima hd-nál

2016. ápr. 3. 21:52
 8/8 A kérdező kommentje:
de rájöttem h nem érdemes ... hát már 8 K-s videok vannak a youtuben is, és azért látszik a különbség ... szal sztem a sima HD-nak elég hamar annyi lesz, de akkor én eldöntöttem.
2016. ápr. 8. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!