Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Frufru vágása: ha X hosszúságú...

Frufru vágása: ha X hosszúságút szeretne valaki, akkor X+1 vagy 2 cm-re érdemes vágatni? "Összeugrik"?

Figyelt kérdés
Érdemes kicsit hosszabbra vágatni?

2015. szept. 8. 07:16
 1/3 AnnaMio ***** válasza:

Normális fodrász soha nem vág nedvesen frufrut. Én mindenképpen fodrászra bíznám először, mert nagyon kicsi az esélye, hogy jó lesz a forma és megfelelő mennyiségből vágod. Illetve otthon nem nagyon tudod jól ritkítani. És hidd el, ezekre mind szükség van, különben nagyon rossz lesz az eredmény, és sokáig tart megnöveszteni.

Utána már igazíthatod magadnak, de lehetőleg fodrászollóval. A hosszú hajat még nedvesen levágja az ember nagyjából szemmagasságig. A szárítás után vagsz le pont annyit, amilyen hosszúra akarod, vagy akár egy fél centivel rövidebb is lehet, mert nekem pl két hét alatt már lenő. Ritkítani otthon úgy tudod (hogy az alja ne legyen durva), hogy kiveszel egy pár miliméteres tincset, és az egyik irányból, nagyon finoman elkezdesz vágni lefelé haladva. Szinte nem is vágod, csak végighúzod rajta az ollót. Ezt megismétled más tincsekkel is, amíg nincs meg a kívánt eredmény. Közben végig többször egyenesre fésülgeted a szálakat.

2015. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó, nagyon köszi!
2015. szept. 8. 10:45
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a privát üzenetekben érkezett válaszokat is!


(Nem magamnak akartam vágni, csak érdeklődtem, mert egyszer, amikor volt frufrum, úgy emlékszem, valami nem volt jó - de az már régen volt.)

2015. szept. 10. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!