Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen izzót érdemes venni...

Milyen izzót érdemes venni amatőr "DIY" fotóstúdió kialakításához?

Figyelt kérdés

Szeretnék összedobni egy nagyon egyszerű kis fotó sarkot ahol a családtagjaimat le tudnám fotózni az amatőr kis samsung MILC gépemmel. Az elképzelés már megvan, hogy tudom kialakítani ezt olcsó eszközökből de a legfontosabb részében, a világításban továbbra is van egy kérdéses pont, mégpedig az izzó. Három pontos megvilágítást alkalmaznék.

Angol nyelvű videókban egységesen a 200-300Wattos izzokat emlegették amik körülbelül 4 és 5000 lumen körül képesek világítani. Ahogy elnéztem, ilyen fényerejű izzóknak az ára jócskán meghaladja azt az igényt, hogy 2 havonta csináljak pár képet a családomról. Ti milyen teljesítményű izzót ajánlotok ami már megfelelő lehet? (Ami érdekel: leadott teljesítmény (WATT), Lumen és a Kelvin)



2016. márc. 27. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

? "...Ahogy elnéztem, ilyen fényerejű izzóknak az ára jócskán meghaladja azt az igényt, hogy 2 havonta csináljak pár képet a családomról..." ?


Na vegyük ezt ketté:

1, Egy ilyen fotó pont kialakításához nagyjából ez a minimum felszerelés, ami x ezer forint. Ennek semmi köze annak, hogy életedben egyszer vagy naponta 1000x használod, ennyi.

2, Ez az x ezer sok neked.


Mi a kérdés akkor?


Egyáltalán miért fontos neked stúdió fotó helyszín kialakítása, ha csak felületesen érdekel a téma (2 havonta egy kép). Használj más módszereket (hosszú expo, magas iso, gépre rakott vaku, stb).

2016. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az X ezer forint 26 000 Ft-ot érdekel izzónként.
2016. márc. 27. 18:24
 3/11 A kérdező kommentje:
-érdekel +jelent
2016. márc. 27. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az nem világos, hogyha fotóstúdióról (nem video) írsz akkor miért akarsz izzókat (állandó fényt), miért nem vakukban gondolkozol? Kezdésnek a legolcsóbb verzió a villanjkörte, arrafelé lenne érdemes keresgélned. Kéz alól már nevetséges áron megkapod - álvánnyal, ernyővel, színezőkkel, stb..
2016. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nyomulok ebben a témában és van is saját felszerelésem, de bizonyos szint alatt (és összeg alatt) nem úszod meg ha használható eszközöket akarsz kapni. A fotózás a fényről szól és nekem pl az első felszerelésem gyenge volt, csak magas iso értéken tudtam használni, így újat kellett vennem. Szóval tényleg át kellene gondolni, hogy ez neked ér-e ennyit. És persze a lámpa/vaku önmagában kevés kell, még ernyő, softbox, háttér állvánnyal.


Minden esetre kiindulásnak és első próbálkozásnak a "villanj körte" jó lehet.

2016. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem lenne szükségem az állandó fényforrásra de ez tűnt a legkedvezőbb megoldásnak. Mondjuk nem 26 000 Ft-os izzó, égő, villanykörte, lámpa (hívjuk bárminek) mellett.


Az ernyő, softbox és háttérállvány gyakorlatilag már meg is lett oldva legalábbis a szükséges olcsó eszközök megvannak hozzá, pont a fény hiányzik.

2016. márc. 29. 08:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem fejeztük magunkat jól ki, most esett le hogy mivel nem ismered a terméket, nem esik le miről van szól...


Szóval a villa"NJ"körte (nem villanykörte) egy izzó foglalatba (E27) csavarható vaku, aminek általában nem lehet állítani az erősségét, de jó nagyot villan kábeles elsütővel vagy slave-ként a másik vaku fényére...

Van kicsit komolyabb is aminek lehet állítani az erejét.

Egy kezdő szettet már 25000 Ft alatt megkapsz amiben van: 2 állvány, 2 foglalat a villanjkörtének ernyőtartóval, 2 villanjkörte, 2 ernyő!

2016. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk kérdés, hogy van e szinkron kábel bemenet a samsung MILC-es gépen.
2016. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ó, vagy úgy. Oké akkor tovább kutakodom a témában. Köszönöm
2016. márc. 30. 08:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Szinkron kimenet nem feltétel mivel a beépített vakuval is el lehet sütni a külsőket...
2016. márc. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!