Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Néhány fotósnál miért olyan...

Néhány fotósnál miért olyan sárgásak a képek külső vakuval?

Figyelt kérdés

Én hobbiból fotózom, nemrég vettem dslr-t és mivel ismerősök már többször kérnek fel ezért rendeltem egy Triopo vakut hozzá.

Többen is fotóznak azok közül akiket ismerek és kb két lánynál is észrevettem,hogy benti képeknél mikor külső vakut használnak teljesen sárga lesz a kép. Szerintem elég csúnya...ez a vaku hibája vagy valamit nem jól állítanak be?


2016. ápr. 5. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasznos ha az ember tudja használni a vakut és tisztában van a fogalmakkal. :)
2016. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tud érdekes dolgokat művelni az automatikus fehéregyensúly :D Gondolom bemér valamit a gép, amire aztán a vaku rányomja a saját fényét, és az elviszi.
2016. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát mindenképpen tanulmányozni fogom jócskán mielőtt elmegyek vele fotózni, csak érdekelt,hogy ez a sárgás szín mitől jön elő, nem jó minőségű vaku vagy rossz beállítás?
2016. ápr. 6. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Beállítás. A gép rosszul állítja be a fehéregyensúlyt. Ez útólag szoftveresen is korrigálható (ha raw-ba fotózol, egy csomó program helyre tudja rakni). Érdemes próba sorozatot csinálni, és megnézni mi, hogy jön ki. De ez egy sima beállíási hiba. Tanúlmányozd a fehéregyensúly (white balance) fogalmát.
2016. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!