Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen szűrőt vegyek Nikon...

Milyen szűrőt vegyek Nikon D3200 kamerámhoz ha a napot szeretném fényképezni?

Figyelt kérdés

Barátnőm mindig naplementét szeretné fényképezni ehhez viszont valamilyen szűrő kell de melyik pontosan? Gonolom lényeg az UV szűrése Amazonon nézelődtem ezeket találtam nem tudom milyiket lenne érdemes megvenni?

[link]



2016. ápr. 9. 20:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Linkelést elszúrtam :(

Itt vannak:

[link]


[link]

2016. ápr. 9. 21:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen el vagy tévedve, kezdve ott, hogy te vagy a barátnőd akar-e fotózni.


A Napot direktbe ne nagyon akard fotózni, legalábbis ne akkor, amikor magasan áll.


Naplementét már oké, ahhoz viszont miért akarsz bármilyen szűrőt? Miért gondolod, hogy kell szűrő? Tudod egyáltaln, mire való az UV-szűrő?


Ha mindenáron valamilyen szűrőt akarsz, függetlenül attól, van-e rá szükség, akkor azt nézd meg, mekkora a szűrőmenet azon az objektíven, amire rá akarod/barátnőd rá akarja tekerni.

2016. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1) létezik nap szűrő, de ez nem egy naplementéhez kell, hanem a nap direkt fotózásához.


2) naplementét gond nélkül lehet bármilyen szűrő nélkül fotózni


3) az UV szűrő nem fogja megvédeni a gépedet semmitől, ami a nap fotózásánál árthat neki, így nagyon rossz felé keresgélsz


4) a professzionális fotós onnan ismerszik, hogy csak a feladathoz kizárólag szükséges dolgokat teszi a fény útjába, és nem onnan, hogy 30 féle szűrőt cserélget folyamatosan, mint egy poker dealer a kártyákat

2016. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!