Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van-e valami átlagos iso és...

Van-e valami átlagos iso és blende érték napsütésben, illetve felhős időben?

Figyelt kérdés
Kaptam egy Praktika analóg fényképezőt, de akkor még nem is hallottam ilyenről. Aztán amikor elő lettek hivatva a képek, látszott, hogy valami nem stimmel :) A fotós mondta, hogy ezeket nem jól állítottam. Neten pedig nem találok egy sima leírást, hogy hányasra érdemes kb állítani nagyon világosban vagy borult időben, illetve ha álló dolgot fényképezek vagy mocorgot.

2016. ápr. 12. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyáron: 17 DINes film, 8-as blende, távolság 8m, 1/125 záridő.
2016. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A filmesdoboz belsején is voltak piktogramok, pont erre a célra.

Nade, itt a lényeg:

[link]

2016. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! Ezek a táblázatok amúgy pont olyanok, amit kerestem! :)
2016. ápr. 13. 01:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ISO érték adott. Ez a film fényérzékenysége.


A blende meg attól függ hogy milyen mélységélességet akarsz elérni. Persze napsütésben erősen korlátozottak a lehetőségeid.


Azt nem írtad hogy milyen praktikád van. A 80as években már komolyabb automatikát is építettek ezekbe a gépekben. Ha van ilyen akkor több gondod ezzel nem lehet.

2016. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Praktica SuperTL3. Nem tudom, ez mikori széria, de nem mai az biztos :) Elnézést, akkor nem ISO, de akkor nem is tudom mi ez (meg félreértettem). A gép tetejének jobb oldalán lehet tekerni valami értéket (1000, 500, 250, 125, 60, stb...) csak annyira jöttem rá, hogy néhol elé rakják, hogy 1/. Akkor mi ez?
2016. ápr. 15. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Záridő.
2016. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tűnt fel, hogy van benne fénymérő?
2016. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!